Opolskie: Samorząd województwa wspiera rehabilitację pocovidową

Opolskie: Samorząd województwa wspiera rehabilitację pocovidową
Fot. Pixabay

Samorząd województwa opolskiego ogłosił nabór przychodni zainteresowanych udziałem w pilotażowym projekcie rehabilitacji osób, które mają problemy zdrowotne po przejściu COVID-19. Z projektu ma skorzystać do dwóch tysięcy mieszkańców regionu.

W poniedziałek wicemarszałek województwa opolskiego Zuzanna Donath-Kasiura poinformowała o rozpoczęciu naboru przychodni i laboratoriów medycznych, które są zainteresowane w udziale w pilotażowym, unijnym projekcie adresowanym do osób z deficytami zdrowotnymi wywołanymi przez COVID-19.

– Projekt zakłada rehabilitację 2 tysięcy osób z województwa opolskiego, których deficyty chorobowe wywołane są COVID-19. Z kompleksowej rehabilitacji będzie mogła skorzystać każda osoba, która odczuwa skutki wskazujące na powikłania po przebytym zakażeniu koronawirusem. Projekt jest kompleksowy, zakłada zarówno rehabilitację ruchową i fizjoterapię na oddziale szpitalnym lub w domu u pacjenta, jak również terapię psychiatryczną i psychologiczną. Ten sam pacjent będzie mógł skorzystać z różnych form rehabilitacji w zależności od wskazań medycznych, aż do momentu pełnego usprawnienia. Naszym zamiarem jest, by z ofertą terapeutyczną trafić dokładnie w potrzeby mieszkańców. To oznacza, że rehabilitacja będzie poprzedzona pełną diagnostyką każdego pacjenta w zakresie powikłań po COVID-19 – powiedziała Donath-Kasiura.

Partnerami projektu są Stobrawie Centrum Medyczne w Kup, Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie oraz Centrum Terapii Nerwic w Możnej. Szczegóły dotyczące obydwu naborów można zaleźć na stronie Stobrawskiego Centrum Medycznego – https://bip.szpital-kup.eu/. (PAP)

Marek Szczepanik
Print Friendly, PDF & Email