"Godziny" – transmisja spektaklu z The Metropolitan Opera

"Godziny" – transmisja spektaklu z The Metropolitan Opera
Fot. Pixabay

Kino Światowid zaprasza na transmisję z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku. 10 grudnia o godz. 18:55 miłośnicy opery obejrzą „Godziny”, adaptację bestsellerowej powieści Phelima McDermotta.

Największe gwiazdy opery razem na scenie Met w porywającym dramacie „Godziny” w reżyserii Phelima McDermotta!

Oparta na nagrodzonej Pulitzerem powieści Michaela Cunnighama opera ukazuje przeplatające się historie trzech kobiet: pisarki Virginii Woolf w 1927 roku, gospodyni domowej Laury Brown w 1949 roku oraz redaktorki Clarissy Vaughan w latach 90. W kultowym już filmie wystąpiły najlepsze aktorki tamtych czasów – Nicole Kidman, Meryl Streep i Julianne Moore. Na scenie Met wystąpią zaś najlepsze współczesne śpiewaczki: Renée Fleming, Joyce DiDonato oraz Kelli O’Hara. Trzy wielkie artystki połączą siły, by ukazać życiorysy trzech kobiet z różnych epok, zmagających się ze swoimi wewnętrznymi demonami i ograniczeniami narzucanymi im przez społeczeństwo.

Spektakl reżyseruje Phelim McDermott, odpowiedzialny m.in. za cenioną inscenizację Achnatona Philipa Glassa.

Orkiestrę poprowadzi dyrektor muzyczny Met, Maestro Yannick Nézet-Séguin.

„Godziny” to jedna z obowiązkowych pozycji w aktualnym sezonie, który krytycy już teraz określają najlepszym od lat („Opera Wire”).

  • Reżyseria: Phelim McDermott
  • Autor: Kevin Puts
  • Libretto: Greg Pierce
  • Dyrygent: Yannick Nézet-Séguin
  • Obsada: Renée Fleming (Clarissa Vaughan), Kelli O’Hara (Laura Brown), Joyce DiDonato (Virginia Woolf), Sean Panikkar (Leonard Woolf), William Burden (Louis), Kyle Ketelsen (Richard), Brandon Cedel (Dan Brown)
  • Czas: 191 min
Mat. nadesłane
Print Friendly, PDF & Email