Opera Bałtycka bez barier

Opera Bałtycka bez barier
Fot. operabaltycka.pl

Spacery sensoryczne (touch tours), spektakle operowy i baletowy z audiodeskrypcją, specjalistyczne szkolenia dla pracowników i dostępna strona internetowa to zadania projektu „Opera dostępna”, na które Opera bałtycka w Gdańsku otrzymała dofinansowanie z programu „Kultura bez barier”.

Opera Bałtycka w Gdańsku to jedna z 111 instytucji kultury z całej Polski,do której trafią fundusze w ramach unijnego projektu „Kultura bez barier” współrealizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundację Kultury bez Barier. Projekt ma za zadanie poprawę dostępności oferty polskich instytucji kultury dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Projekt zakłada kompleksowe szkolenie dla kadry instytucji dot. dostępności, w tym audiodeskrypcji, oraz potrzeb osób niewidomych i słabowidzących. Przygotowana zostanie audiodeskrypcja do dwóch tytułów z repertuaru Opery, spacery sensoryczne oraz strona internetowa Opery Bałtyckiej spełniająca standardy dostępności.

Gdańska opera jest jedną z trzech w kraju, której wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie i skierowane do realizacji. Podobnie ma się rzecz w operach śląskiej i poznańskiej.

Wspomniane wyżej zadania, w ramach otrzymanego dofinansowania Opera Bałtycka rozpocznie realizować od września br.

Print Friendly, PDF & Email