Onkorejs przez Gminę Władysławowo

Onkorejs przez Gminę Władysławowo
Mat. prasowe

Przejdą całą Polskę wzdłuż granic, żeby pokazać, że rak to nie wyrok. W niedzielę 23 czerwca z Jastrzębiej Góry wyruszą dwie grupy OnkoRejsu Granicami Polski. To ogólnopolski marszuczestniczą w nim osoby, które wygrały lub nadal walczą z chorobą onkologiczną. Namawiają do badań profilaktycznych i dają nadzieję tym, którzy usłyszeli już diagnozę.

W terminie 23 czerwca – 29 czerwca 2024 r., 34 grupy osób (plus jedna grupa rowerowa) chorych onkologicznie i wspierających osoby chore zamierzają, w ciągu 7 dni, przejść około 120-kilometrowe odcinki i w ten sposób okrążyć całą Polskę. 

Trasa nr 4 przebiega przez Jastrzębią Górę – Władysławowo – Jastarnię – Hel – Kuźnicę – Swarzewo – Mrzezino – Rewę, natomiast trasa nr 3 wyruszy z Jastrzębiej Góry do Ustki.

Przez realizację tego projektu organizatorzy pragną uaktywnić osoby z problemami onkologicznymi, które nierzadko czują się na marginesie życia wspólnotowego. Chcą przekonać innych, że choroba nie musi izolować i prowadzić do samotności, a wręcz przeciwnie – powinna budzić ludzką solidarność i jednoczyć ludzi.

Ważnym celem działań jest zwrócenie uwagi wszystkich Polaków na wagę profilaktyki i zaakcentowanie, że okresowe badania diagnostyczne i wczesne wykrycie raka dają szansę nawet na stuprocentowe wyleczenie. Pragną również pokazać, że da się żyć z chorobą i dokonywać rzeczy, które nie są łatwe nawet dla w pełni zdrowego człowieka; że można i warto pokonywać własne słabości i życiowe ograniczenia, by czerpać radość z każdego dnia.

Więcej na temat Fundacji Onkorejs – Wybieram Życie oraz na temat projektów można dowiedzieć się na stronach internetowych: www.onkorejs.pl oraz www.facebook.com/onkorejs

UM Władysławowo
Print Friendly, PDF & Email