Olsztyn: Zwolnij i się zrelaksuj

Olsztyn: Zwolnij i się zrelaksuj
Mat. prasowe

Żyjemy coraz szybciej – praca, dodatkowe zajęcia i obowiązki zabierają nam coraz więcej czasu. Niezwykle ważne jest jednak to, by znaleźć czas na chwilę wytchnienia.

Olsztynianie są w tej dobrej sytuacji, że miejsca, w których mogą się zrelaksować, mają niemal na wyciągnięcie ręki. Parki, zieleńce, jeziora, czy otaczające miasto parki, to doskonała przestrzeń, by oczyścić głowę i dać wytchnienie organizmowi.

Dodatkową okazją może być najbliższe spotkanie organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w cyklu letnich imprez „Ulotne”. Już w sobotę (9 lipca) w Parku Podzamcze będzie okazja do niespiesznego relaksu nie tylko w wyjątkowych okolicznościach przyrody, ale także wydarzeń.

Stworzymy przestrzeń miejskiego relaksu, zaproponujemy aktywności, które pomogą skupić się na tym co jest tu i teraz, na swoim ciele i tym, co w głowiemówi Agnieszka Prusik z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Nie zabraknie koncertów w klimatach slow oraz ciekawych działań animacyjnych.

Początek wydarzenia zatytułowanego „Na Podzamczu wolno” w sobotę o 15:00. Całość potrwa do godzin wieczornych.

  • 15:00 Medytacja uważności (mindfulness; prowadzenie: Marta Markocka-Pepol),
  • 16:10 Trening Jogi (prowadzenie: Małgorzata Ostropolska, Joga Centrum),
  • 17:20 Handpanarama (koncert, solowy projekt handpanowy Tomka Krawczyka),
  • 18:30 Qi Gong – medytacja w ruchu (prowadzenie: Michał Opieczyński),
  • 19:40 oysterboy (koncert),
  • 20:35 tęskno (koncert).

Poza tym w planie są zielone animacje z Rozkwitalnią (15:00-18:00), gra w szachy z Fundacją Szalony Krasanolud (15:00-18:00) oraz warsztaty świeczkowe z Galerią Warte Świeczki (15:30-16-30, 17:00-18:00).

Dla przypomnienia – wydarzenie „Na Podzamczu wolno” zacznie się w sobotę 9 lipca o 15:00 w Parku Podzamcze (od ul. Nowowiejskiego).

Współorganizatorem jest Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie.

Print Friendly, PDF & Email