Olsztyn: Zmiany w komunikacji w okresie Wszystkich Świętych

Olsztyn: Zmiany w komunikacji w okresie Wszystkich Świętych
Fot. pixabay.com

Jeszcze nie wiadomo, czy w tym roku cmentarze będą otwarte w czasie listopadowych świąt. Aby ułatwić olsztynianom dotarcie do nekropolii, od soboty (23 października) zacznie obowiązywać specjalny rozkład jazdy.

Początek listopada to – tradycyjnie już – czas niezwykle ważny dla wielu mieszkańców Polski. Także olsztynianie w tym czasie tłumnie odwiedzają cmentarze i pochowanych tam bliskich.

– W tym czasie zwiększamy częstotliwość kursów niektórych linii i uruchamiamy dodatkowe połączenia – informuje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

W przypadku regularnych linii, które dojeżdżają do olsztyńskich cmentarzy, zostaną uruchomione dodatkowe połączenia. Będą kursować z częstotliwością nawet 10-minutową.

Dodatkowo – szczególnie 1 listopada (poniedziałek) – uruchomiony zostanie szereg połączeń specjalnych. Wzorem ubiegłych lat numer linii będzie poprzedzony literą „C”: C11, C16, C17, C26, C36.

Szczegóły kursowania komunikacji miejskiej między sobotą (23 października) a wtorkiem (2 listopada) są na stronie internetowej Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, na przystankach oraz w autobusach.

Rozkład jazdy komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych dostępny jest TUTAJ

Print Friendly, PDF & Email