Olsztyn: Zbadaj się w poliklinice

Olsztyn: Zbadaj się w poliklinice
Fot. Pixabay

Początek lutego to tradycyjnie Światowy Dzień Walki z Rakiem. Przy tej okazji będzie można zrealizować badania  mammograficzne i cytologiczne.

To święto zostało ustanowione na Światowym Szczycie Walki z Rakiem w lutym 2000 roku w Paryżu. Jest obchodzone 4 lutego.

Tuż przed nim – 2 i 3 lutego – Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologi zachęca do przebadania się.

Już można rejestrować się na wizytę.

Jest to możliwe pod numerem telefonu 511 566 085 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-14:00.

Z bezpłatnych profilaktycznych badań mammograficznych mogą skorzystać paie w wieku 50-69 lat, które nie miały badania w ciągu ostatnich dwóch lat. Natomiast bezpłatne profilaktyczne badania cytologiczne dotyczą pań w wieku 25-59 lat, które nie wykonywały cytologii w ciągu trzech lat.

Rak piersi to jeden z czołowych zabójców kobiet w Polsce. Stwierdza się ponad 18,5 tys. nowych przypadków zachorowań rocznie. Każdego dnia 10 Polek słyszy diagnozę raka szyjki macicy, połowa z nich przegrywa walkę z chorobą z powodu zbyt późnego jej wykrycia. Według najnowszego raportu GUS 13 proc. Polek nigdy nie wykonywało cytologii.

Mat. prasowe
Print Friendly, PDF & Email