Olsztyn: Wystartowała nowa edycja OBO

Olsztyn: Wystartowała nowa edycja OBO
Fot. mat. prasowe

Na dobre rusza IX edycja Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Przez najbliższe dwa miesiące będziemy czekać na propozycje mieszkańców do realizacji w następnym roku.

„Twarde” i „miękkie”, ogólnomiejskie oraz osiedlowe – olsztynianie mają czas między 1 maja a 30 czerwca, aby przygotować i zgłosić projekty. W tej edycji OBO na realizację najpopularniejszych zadań zaplanowano 6,55 mln złotych.

– Mieszkańcy Olsztyna wielokrotnie już udowadniali, że mają doskonałe pomysły – mówi prezydent Piotr Grzymowicz. – Nie mam wątpliwości, że tym razem będzie podobnie. Zachęcam do aktywności, do ubierania pomysłów w konkretne projekty, a potem do skutecznego ich promowania.

Place zabaw, wydarzenia kulturalne, przedsięwzięcia związane z naturalnym środowiskiem – to tylko niektóre zagadnienia, jakich dotyczą propozycje zgłaszane przez olsztynian. To zarówno zadania, które oddziałują na całe miasto, jak i na najbliższą okolicę pomysłodawców.

W tej edycji w przypadku projektów ogólnomiejskich „twardych” (inwestycyjnych) limit to pół miliona złotych, natomiast „miękkich” (m.in. społecznych, kulturalnych) – 100 tys. złotych. Kwoty przeznaczone na poszczególne osiedla zależą natomiast od liczby mieszkańców. Najwięcej do dyspozycji będzie w os. Kormoran (237 633 zł), natomiast najmniej – w Kortowie (157 044 zł). Limit osiedlowy w całości może zostać przeznaczony na projekt „twardy” lub w wysokości do 50 tys. zł na projekt „miękki”.

Wypełnione formularze wniosków z opisem projektów mogą być składane w następujący sposób:
* on-line za pomocą elektronicznego systemu obsługi wniosków www.glosujobo.olsztyn.eu,
* w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta, pl. Jana Pawła II 1, 10-101 Olsztyn
* listownie na adres: Biuro Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego, Urząd Miasta Olsztyna, Plac Jana Pawła II 1, 10-101 Olsztyn z dopiskiem „Olsztyński Budżet Obywatelski”,
* poprzez elektroniczną Skrzynkę Urzędu Miasta Olsztyna na platformie e-puap.

Termin składania wniosków mija 30 czerwca. Głosowanie zaplanowano między 15 września a 3 października, natomiast ogłoszenie wyników – 25 października.

Zobacz szczegółowe informacje o Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim.

Print Friendly, PDF & Email