Olsztyn: Wymień śmieci na książkę

Olsztyn: Wymień śmieci na książkę
Fot. Izabela Waleszczyńska

Już w sobotę (17 września) kolejny raz w Olsztynie odbędzie się akcja społeczna „Książka za worek śmieci”. Rejestrować się do niej można jeszcze tylko przez kilka godzin.

Pierwsza edycja „Książki za worek śmieci” odbyła się w 2019 roku. Jej organizatorką od początku jest Anna Jaklewicz, archeolożka, podróżniczka i edukatorka.

– Akcja odbywa się tam, gdzie jest taka potrzeba oraz gdzie znajdę partnerów chętnych do współpracy – mówi pomysłodawczyni przedsięwzięcia.

Żeby wziąć udział w akcji i otrzymać książkę, należy zgłosić swój udział, wypełniając formularz rejestracyjny. Książki zarezerwowane będą dla 50 pierwszych osób. Kolejne mogą dołączyć do akcji, ale bez gwarancji otrzymania nagrody.

[wypełnij formularz rejestracyjny]

Rejestracja potrwa jeszcze tylko dziś do końca dnia (czwartek, 15 września). Uczestnikami wydarzenia mogą być osoby dorosłe. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Dla nich przeznaczono dodatkową pulę książek.

W Olsztynie będzie sprzątany lasek między Jarotami i Nagórkami. Spotkanie uczestników akcji w sobotę (17 września) o 10:00 przy wejściu do lasku przy ulicy Jarockiej. Sprzątanie oraz odbiór śmieci zebranych podczas akcji pomaga zorganizować Zarząd Dróg Zieleni i Transportu.

[lokalizacja początku akcji]

Poza Olsztynem swoje miasta sprzątać będą także mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Szczecina, Bydgoszczy, Lublina, Katowic, Białegostoku, Opola, Rzeszowa, Gorzowa Wielkopolskiego i Kielc.

Print Friendly, PDF & Email