Olsztyn: Już 23 maja - wyjątkowa licytacja prac niezwykłych artystów

Olsztyn: Już 23 maja - wyjątkowa licytacja prac niezwykłych artystów
Fot. Pixabay

Dwudziestolecie istnienia obchodzi w tym roku Zespół Placówek Edukacyjnych. Przed nim kolejny z elementów świętowania – licytacja prac podopiecznych ZPE.

Był już piknik przed ratuszem, wystawa w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej czy spektakl w Teatrze Jaracza. Władze, opiekunowie i podopieczni zespołu zapraszają teraz do Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel na niezwykłą licytację.

Ponad 120 obrazów namalowanych przez uczniów z niepełnosprawnościami, rodziców, pracowników i przyjaciół ZPE będzie można podziwiać i kupić już w najbliższy poniedziałek (23 maja). Każda z prac jest inna, ale wszystkie wyjątkowe.

– Dwadzieścia z tych obrazów z okazji 20-lecia istnienia przeznaczamy do licytacji, cena startowa to oczywiście 20 złotych – mówi nauczycielka ZPE i współorganizatorka akcji Anna Wangin-Dmyterko. – Pozostałe wycenimy i będzie można je nabyć zaraz po zakończeniu wernisażu. Mamy nadzieję że każdy tego dnia wyjdzie z pięknym obrazem.

Większość to obrazy olejne autorstwa uczniów ZPE z autyzmem, porażeniem mózgowym i innymi niepełnosprawnościami.

Artystyczny wkład mają jednak nauczyciele, pracownicy ZPE oraz rodzice uczniów. Jedna z mam przekazała na przykład obrazy tworzone… szydełkiem.

Zachęcam wszystkich do udziału w wydarzeniu – mówi dyrektorka ZPE, Wanda Agnieszka Jabłońska. – Chcemy w ten sposób uczcić 20-lecie szkoły i zwrócić uwagę mieszkańców Olsztyna na sztukę ludzi z niepełnosprawnościami.

Całkowity dochód z imprezy przeznaczony zostanie na sfinansowanie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych naszych dla uczniów.
Niezwykła aukcja odbędzie się w poniedziałek (23 maja) w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel w kapitanacie przy ul. Kapitańskiej 23. Wernisaż połączony z aukcją zacznie się o 17:00.
Print Friendly, PDF & Email