Olsztyn: Weekend seniora w bibliotekach i teatrze lalek

Olsztyn: Weekend seniora w bibliotekach i teatrze lalek
Fot. Pixabay

Już ósmy w całej Polsce odbędzie się „Weekend seniora z kulturą” Celem akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Miejska Biblioteka Publiczna jest jedną z ponad 400 instytucji z całej Polski, które przyłączyły się do przedsięwzięcia. Seniorzy powinni zaplanować w sobotę (2 października) wizytę w Multicentrum albo w Planecie 11. W weekend mogą też po atrakcyjnej cenie kupić bilety do Olsztyńskiego Teatru Lalek.

– Ten dzień upłynie pod znakiem wydarzeń skierowanych do dojrzałych olsztynian – mówi dyrektor MPB, Krzysztof Dąbkowski. – Zachęcamy do odwiedzania naszych placówek.

Multicentrum (ul. Limanowskiego 8)

  • godz. 9:30 – warsztaty komputerowe i językowe. W warsztatach wezmą udział seniorzy i przedstawiciele młodszego pokolenia, którzy wprowadzą starszych w świat nowoczesnych technologii, przekażą wiedzę i umiejętności w poruszaniu się po wirtualnym świecie. Ponadto odbędą się warsztaty języka angielskiego na różnych poziomach zaawansowania.

Planeta 11 (al. Piłsudskiego 38)

  • godz. 13:00 – prelekcja „Muzyka łączy pokolenia. Czy piosenką można wywalczyć o wolność?” W jaki sposób swoją walkę o wolność i niezależność wyrażali muzycy i tekściarze? Jak polski rockowy boom lat 80., czyli zespoły takie, jak Perfect, Lombard czy TSA igrały z cenzurą dobry stanu wojennego? Czy istnieje i jak dziś wygląda twórczość zaangażowana?
  • godz. 14:00 – pokaz filmu z okazji 100. rocznicy urodzin Leopolda Tyrmanda, która przypadła w 2020 r. Film jest inspirowany postaciami prawdziwych polskich literatów z powojennej Warszawy, ukazujący stalinizm jako epokę pełną absurdów, w której terror miesza się z graniem po kryjomu zakazanego jazzu.

Do „Weekendu seniora z kulturą” dołączył też Olsztyński Teatr Lalek. W sobotę i niedzielę (2-3 października) seniorzy mogą kupić bilety na spektakle w cenie 19 zł. W ten weekend na afiszu „Żółtoniebieski” oraz „Tygrys Pietrek”.

Print Friendly, PDF & Email