Olsztyn: W czwartek Akcja-Rejestracja DKMS w III LO

Olsztyn: W czwartek Akcja-Rejestracja DKMS w III LO
Fot. mat. prasowe

Ponad 12 tys. olsztynian jest zarejestrowanych w bazie DKMS, z czego około 100 stało się faktycznymi dawcami. Zbliża się kolejna okazja, by dołączyć do bazy danych potencjalnych dawców szpiku.

Znalezienie „genetycznego bliźniaka” to skomplikowane, niezwykle czasochłonne zajęcie. Procesowi znacząco pomaga zgromadzenie odpowiedniej liczby możliwych dawców, których dane można porównać z materiałem potrzebującego.

Dlatego tak istotne jest nakłonienie jak największej liczby osób do dołączenia do bazy tworzonej przez Fundację DKMS. W stolicy Warmii i Mazur odbyło się już ok. 190 akcji, podczas których można było się zarejestrować.

– Nasza szkoła przyłącza się do przedsięwzięcia, które może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia – mówi dyrektor III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie, Danuta Gomolińska. – Podczas akcji wymaz będzie pobierany z wewnętrznej strony policzka.

Dawcami szpiku mogą być osoby w wieku od 18. do 55. roku życia, które nie chorują przewlekle.

Akcja w III Liceum Ogólnokształcącym przy al. Sybiraków 3 odbędzie się w czwartek (26 października) między 10:00 a 16:00.

Print Friendly, PDF & Email