Olsztyn: Tydzień Seniora

Olsztyn: Tydzień Seniora
Fot. Adminstrator

To będzie ciekawy tydzień dla osób w wieku 60+. Z myślą o tej grupie olsztynian przygotowano atrakcyjną ofertę wydarzeń.

1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. W Olsztynie seniorzy świętować będą przez cały tydzień. 

– Wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, Radą Olsztyńskich Seniorów, Miejską Biblioteką Publiczną w Olsztynie, przygotowaliśmy szereg atrakcji dla osób 60+ – opowiada dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta Olsztyna, Monika Michniewicz. – Z pewnością każdy dojrzały olsztynianin znajdzie coś dla siebie.

Wśród proponowanych aktywności nie zabraknie propozycji kulturalnych. Seniorzy będą mogli wziąć udział  m.in. w projekcjach filmowych oraz przedstawieniu Teatru przy Stoliku pt. „Kult Wesela”. Będą też zajęcia praktyczne tj. warsztaty komputerowe. Organizatorzy zapraszają również do skorzystania z porad lekarskich i prawniczych. Z myślą o dobrej formie seniorów w programie znalazły się również zajęcia sportowe m.in. tai–chi, joga, gimnastyka wzmacniająca. Będą też zajęcia plastyczne i spotkania z literaturą.

Uroczysta inauguracja „Tygodnia Seniora” odbędzie się w sobotę (30 września). Tego dnia, w Planecie 11 odbędzie się turniej międzypokoleniowy, podczas którego osoby starsze będą rywalizować z młodzieżą w dziedzinie wiedzy o kulturze. Obchody święta seniorów potrwają do 6 października. 

Pełny program na visit.olsztyn.eu

  olsztyn.eu Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16533 

Print Friendly, PDF & Email