Olsztyn: Szykujemy się do Jarmarku Jakubowego

Olsztyn: Szykujemy się do Jarmarku Jakubowego
Fot. UM Olsztyn

Jest tradycyjną imprezą towarzyszącą obchodom Dni Olsztyna. Właśnie rozpoczęło sie przyjmowanie zgłoszeń wystawców, którzy chcieliby zaprezentować się podczas tegorocznego Jarmarku Jakubowego.

Pandemiczna sytuacja sprawia, że wydarzenia tego typu stoją pod znakiem zapytania. Nie wiadomo, jakie zasady będą panować w kolejnych tygodniach i miesiącach. Niezależnie od tego Miejski Ośrodek Kultury chce być gotowy na każdą ewentualność.

Tegoroczna, XVIII edycja Jarmarku Jakubowego ma się odbyć między 22 a 25 lipca na Starym Mieście. Tradycyjnie już podczas wydarzenia prezentują się rękodzielnicy, nie brakuje także stoisk gastronomicznych oraz handlarzy. Organizatorzy zakładają, że odwiedzającym staromiejską przestrzeń zaprezentuje się ok. 40 wystawców.

Ich zgłoszenia będą przyjmowane do 20 czerwca. Natomiast przed ostatnim dniem czerwca chętnym przekazana zostanie informacja o przyjęciu lub odrzuceniu oferty. Regulamin, kartę zgłoszeniową i niezbędne kontakty można znaleźć na stronach Miejskiego Ośrodka Kultury.

Jednocześnie trwają przygotowania związane z programem Dni Olsztyna.

– Planujemy, że tegorocznym motywem przewodnim będzie szeroko rozumiany slow life, czyli dystans, spokój, życie zgodnie z naturą, wsłuchanie w siebie i własne potrzeby – mówi Piotr Podgórski z Biura Festiwalowego Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. – Postaramy się aby miało to odzwierciedlenie w doborze artystów i wydarzeń towarzyszących. Ale na pewno nie będzie tylko spokojnie i nostalgicznie.

Jarmark Jakubowy w tym roku ma towarzyszyć Dniom Olsztyna od początku do końca, czyli przez cztery doby. Wszystkie wydarzenia uzależnione będą od pandemicznej sytuacji w kraju i związanymi z tym obostrzeniami.

Jarmark Jakubowy – regulamin i karta zgłoszeniowa

Print Friendly, PDF & Email