Olsztyn: Szukają ośmiu wspaniałych

Olsztyn: Szukają ośmiu wspaniałych
Mat. prasowe

To konkurs, który udowadnia zaangażowanie i aktywność młodych ludzi. Podkreśla ich działania na rzecz słabszych i potrzebujących, wymagających opieki, pomoc koleżankom i kolegom.

Ruszyła XXIX edycja konkursu nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Zgłoszenia do lokalnej odsłony plebiscytu będą przyjmowane do 24 lutego.

Celem Konkursu jest wyłanianie i promowanie pozytywnych zachowań, działań i postaw młodzieży, przeciwdziałanie przemocy i agresji oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. „Wspaniali” to młodzi ludzie, którzy budują lepszy, bardziej humanitarny świat, a przez pomoc innym stają się wzorem do naśladowania.

– Udział w nim mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy promują pozytywne postawy i działają na rzecz rówieśników, sąsiadów, osiedla, szkoły czy klasy – mówi Magdalena Jasińska z ratuszowego Wydziału Zdrowia Polityki Społecznej Urzędu Miasta Olsztyna. – „Wspaniali” to młodzi ludzie, którzy budują lepszy, bardziej humanitarny świat, a przez pomoc innym stają się wzorem do naśladowania. Konkurs przebiega w dwóch etapach: lokalnym i ogólnopolskim.

Termin zgłaszania kandydatów upływa 24 lutego.

Można to zrobić w kancelarii Urzędu Miasta przy pl. Jana Pawła II 1 lub w kancelarii przy ul. Knosały 3/5 budynek A pok. 11. Szczegółowych informacji udziela  Magdalena Jasińska (tel. 89 50 60 946, e-mail: jasinska.magdalena@olsztyn.eu).

Formularze zgłoszeniowe oraz regulamin są dostępne na stronie internetowej konkursu.

Lokalne finały przedsięwzięcia są zaplanowane między marcem a czerwcem. Ogólnopolski finał odbędzie się od 2 do 4 czerwca w Warszawie.

Print Friendly, PDF & Email