Olsztyn: Spisz się we wrześniu

Olsztyn: Spisz się we wrześniu
Fot. materiały prasowe

Niecały miesiąc został na dopełnienie obowiązku i wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. W tym miesiącu – uruchamiamy jeszcze więcej punktów, w których można się spisać.

Takie badanie organizowane jest co dekadę. Dzięki niemu możemy poznać jak najpełniejszy obrazu kraju w zakresie m.in. ludności, jej rozmieszczenia, sytuacji demograficznej czy ekonomicznej. Podstawową metodą jest samospis poprzez internetowy formularz.

Jednak uzupełniające, mobilne punkty spisowe uruchamialiśmy w wielu miejscach, m.in. w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel, w Tartaku Raphaelsohnów, Przychodni Specjalistycznej przy ul. Dworcowej. Pracownicy Urzędu Miasta pomagali wszystkim chętnym w wypełnieniu aplikacji.

Wrzesień jest ostatnim miesiącem, w którym prowadzony będzie tegoroczny Narodowy Spis Powszechny. Dlatego wykorzystujemy każdą nadarzającą się okazję, by każdy mógł w łatwy sposób dopełnić formalności. Kiedy i gdzie będzie można się spisać w mobilnym punkcie?
* 4 września, 10:30-14:00 – Galeria Warmińska (Punkt Obsługi Mieszkańców),
* 4 i 5 września, 10:00-14:00 – Ośrodek Doradztwa Rolniczego (ul. Jagiellońska 91) – Jesienne Targi Rolnicze,
* 11 września, 11:00-14:00 – Muzeum Nowoczesności (ul. Knosały 3b),
* 4, 11, 18, 25 września, 11:00-14:00 – Wojewódzka Biblioteka Publiczna (Stary Ratusz, ul. Stare Miasto 33).

Przed przyjściem do punktu należy przygotować:
* numer PESEL,
* nazwisko rodowe swojej matki,
* numery PESEL osób, które wspólnie z Tobą zamieszkiwały 31.03.2021 r.,
* informację o powierzchni użytkowej mieszkania lub domu,
* jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym – rok oddania budynku do użytku.
Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 89 527 31 11 (wew. 349, 389, 486, 509, 515).

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym jest obowiązkowy. Dotyczy mieszkańców Polski (zarówno Polaków, jak i cudzoziemców) oraz stałych mieszkańców Polski przebywających w czasie spisu za granicą. Główny Urząd Statystyczny, który jest organizatorem spisu, przypomina też, że nie wypełnienie tego obowiązku skutkuje karą grzywny w wysokości do 5 tys. zł.

Print Friendly, PDF & Email