Olsztyn: SOSW dla WOŚP zebrał ponad 7,5 tys. zł

Olsztyn: SOSW dla WOŚP zebrał ponad 7,5 tys. zł
Fot. SOSW Dla Dzieci Niesłyszących (Facebook)

Swój wolny weekend poświecili, by dać coś od siebie innym. To była lekcja pomagania, którą powinien przejść każdy uczeń. Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Olsztynie kwestując na rzecz WOŚP, otwierali serca olsztynian.

Dzień przed 28. Finałem WOŚP i w dniu samego finału olsztyński SOSW dla Dzieci Niesłyszących zorganizował festyn pn. „Głusi dla Orkiestry”. W programie znalazły się m.in. występy teatralne, pantomima oraz warsztaty logopedyczne. Placówka uzbierała w tym roku na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 7 621,49 zł.

– Gdy po raz pierwszy graliśmy z WOŚP, uzbieraliśmy ponad 13 tysięcy złotych. Później już było nieco mniej, ale wynik osiągnięty w tym roku satysfakcjonuje. W tym roku kwestowały głównie dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej. Dzieci zawsze bardzo się angażują w akcję na rzecz WOŚP. Bardzo to przeżywały. Trzeba też przyznać, że było to dla nich męczące, bo były zaangażowane w działania na rzecz Orkiestry przez dwa dni. Dużą pracę wykonali też nauczyciele, którzy prowadzą zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia dzieci oraz zajmują się u nas wolontariatem – mówi Jolanta Lubkiewicz, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Olsztynie.

W wydarzeniu wzięło udział kilkunastu uczniów placówki. Jego organizatorem byli: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących w Olsztynie, Stowarzyszenie Rehabilitacji i Pomocy Osobom z Wadą Słuchu „Pokonać ciszę” i Polski Związek Głuchych Oddział Warmińsko-Mazurski oraz Fundacja „Dźwięki Ciszy”.

– Dzieci pokazały się z jak najlepszej strony. To jest bardzo istotne, by dzieci z niepełnosprawnościami potrafiły i chciały działać na rzecz innych potrzebujących. Nasi uczniowie wraz z nauczycielami już od trzech lat tworzą wolontariat. To bardzo ważna nauka, bo wiele było akcji organizowanych dla naszych uczniów, a tutaj poprzez różne akcje, takie jak WOŚP, pokazujemy dzieciom, że nie tylko one są potrzebujące, że są też inni, którzy potrzebują właśnie ich pomocy – zaznacza Jolanta Lubkiewicz.

Wolontariat Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego to także m.in. współpraca z olsztyńskim hospicjum i akcja „Pola nadziei”. Podczas biegu na rzecz hospicjum im. Jana Pawła II „5 km Nadziei”, który odbędzie się 4 kwietnia w olsztyńskim Lesie Miejskim, odbędzie się kwesta z udziałem dzieci i tych nieco większych wolontariuszy. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rzecz hospicjum.

Fot. SOSW Dla Dzieci Niesłyszących (Facebook)
Print Friendly, PDF & Email