Olsztyn: Ruszył projekt "Rodzina"

Olsztyn: Ruszył projekt "Rodzina"
fot. mat. prasowe

Trwa rekrutacja do projektu „Rodzina”. Mogą wziąć w nim udział mieszkańcy Olsztyna i okolic, którzy są w trudnej sytuacji życiowej i finansowej.

– Dzięki uczestnictwu programie można tylko zyskać – przekonują organizatorzy z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. I zachęcają do rozwoju osobistego, który, jak mówią – poprawi relacje między partnerami i na linii rodzic – dziecko – Uczestnicy mogą poznać nowoczesne metody i narzędzia z zakresu komunikacji i świadomego rodzicielstwa.

Dzieci mogą otrzymać bezpłatne korepetycje, zajęcia logopedyczne, uczestniczyć w warsztatach kulinarnych i wyjściach integracyjnych. Z kolei dla rodziców przewidziano coaching, trening umiejętności psychospołecznych, szkołę dla rodziców, warsztaty dietetyczne oraz wyjścia i wyjazdy integracyjne.

– To projekt skierowany do rodzin w trudnej sytuacji życiowej i finansowej – mówi animator kultury z projektu Rodzina – Aby się zakwalifikować należy wypełnić odpowiedni kwestionariusz, który pozwoli nam określić czy dana rodzina spełnia wszystkie kryteria.

Więcej informacji można uzyskać telefonicznie – 519-749-916  lub  mailowo: biuro@tpdolsztyn.pl

UM Olsztyn
Print Friendly, PDF & Email