Olsztyn: Rusza projekt "Pomocna dłoń"

Olsztyn: Rusza projekt "Pomocna dłoń"
Fot. pixabay.com

Jest szansą na uzyskanie pomocy zawodowej, prawnej i psychologicznej. Cały czas można zapisać się do przedsięwzięcia organizowanego przez Fundacji Rozwoju Kwalifikacji Stella Virium.

Projekt jest skierowany do osób, które zostały dotkniętych skutkami COVID-19. Mogą brać w nim udział osoby mieszkające w Polsce i posługujące się językiem polskim w stopniu komunikatywnym.

– Pomocna Dłoń to ogólnopolski projekt współtworzony z wolontariuszami firmy State Street – mówi Gabriela Snakowska z Fundacji Rozwoju Kwalifikacji Stella Virium. – Jest rozszerzeniem projektu Barriers Breaking Opportunity, realizowanego w 2020 rok. W szczególności chcemy dotrzeć do osób, które mają utrudniony dostęp do świadczeń.

Głównymi adresatami działania są osoby pozostające bez pracy albo zagrożone jej utratą oraz takie, których warunki pracy uległy pogorszeniu. Z propozycji mogą skorzystać także m.in. niepełnosprawni, powracający na rynek pracy albo będący w trudnej sytuacji życiowej.

Wszystkie działania będą odbywać się nieodpłatnie w formie zdalnej od kwietnia do końca 2021 roku. Dlatego warunkiem uczestnictwa jest dostęp do Internetu oraz narzędzi umożliwiających aktywny udział w projekcie, np. laptop.

Szczegółowe informacje o przedsięwzięciu oraz formularz zgłoszeniowy są na stronie projektu „Pomocna dłoń”.

Print Friendly, PDF & Email