Olsztyn: Płacisz za postój, wpisz nr rejestracyjny

Olsztyn: Płacisz za postój, wpisz nr rejestracyjny
Fot. olsztyn.eu

Zmiany w olsztyńskiej Strefie Płatnego Parkowania. Każdy pozostawiający w niej pojazd będzie podawać numer rejestracyjny, dzięki czemu nie będzie musiał zostawiać pokwitowania za szybą.

Olsztyńskie parkomaty zostały zmodernizowane w poprzednim roku. Wśród nowych funkcjonalności pojawiły się panele solarne, możliwość płatności kartą oraz wyposażenia urządzeń w klawiaturę alfanumeryczną, która umożliwia wprowadzenie numeru rejestracyjnego pojazdu.

– Umieszczenie numeru na bilecie uszczelni system poboru opłat jednorazowych za parkowanie, co potwierdzają miasta, w których taki obowiązek został wprowadzony – wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, Marcin Szwarc. – To ma wyeliminować sytuację przekazywania sobie biletów między parkującymi. Poza tym pomoże wyjaśnić ewentualne spory odnośnie opłat dodatkowych czy windykacji należności.

Wpisanie numeru pojazdu umożliwi również wdrożenie automatycznego odczytu i kontroli opłat przez służby kontrolne. To oznacza, że nie będzie trzeba wkładać bilet za szybę pojazdu.

Opłatę za parkowanie w strefie w Olsztynie można uregulować gotówką, kartą płatniczą lub przy pomocy karty miejskiej. Można w tym celu skorzystać także z aplikacji mobilnej SkyCash.

Liczba miejsc w olsztyńskiej Strefie Płatnego Parkowania to ok. 2,6 tys. Zmodyfikowany został komplet 112 parkomatów.

Print Friendly, PDF & Email