Olsztyn: Olsztyńskie sztaby rozliczone

Olsztyn: Olsztyńskie sztaby rozliczone
Fot. RS/archiwum redakcji

Znamy już ostateczne wyniki zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie. Oficjalne rozliczenie trafiło do lokalnych organizatorów przedsięwzięcia.

To tradycja, że na oficjalne wyniki charytatywnej akcji trzeba poczekać kilka tygodni. Po zakończeniu finału każdy ze sztabów rozlicza się m.in. z licytacji, aukcji czy kwesty.

W stolicy Warmii i Mazur podczas ostatniego finału WOŚP, który odbył się 31 stycznia działały trzy sztaby. Dwa miejskie, zorganizowane przez Związek Stowarzyszeń „Razem” oraz Warmińsko-Mazurski Okręgowy Oddział PCK. Poza tym jeden „wewnętrzny” w Zespole Szkół Budowlanych.

Dokładna i zatwierdzona przez główny sztab WOŚP kwota uzbierana przez Związek Stowarzyszeń „Razem” to 307 556,9 zł, do tego 22 715 PLN z e-Skarbonek. Do tego należy doliczyć 29 tys. zł z licytacji Allegro, które jednak doliczane są do głównej zbiórki.

Warmińsko-Mazurski Okręgowy Oddział PCK w Olsztynie zebrał natomiat 47 222,48 zł, a w e-Skarbonkach znalazło się w przypadku tego sztabu 1 280 zł. Z aukcji Allegro zgromadzono 14 783,91 zł.

Wewnętrzny sztab ZSB uzbierał 31 883,05 zł.

To oznacza, że podczas minionego, 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w stolicy Warmii i Mazur zgromadzono łącznie 454 441,34 zł. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Print Friendly, PDF & Email