Olsztyn: OBO2022 - intensywne dwa tygodnie

Olsztyn: OBO2022 - intensywne dwa tygodnie
Fot. nadesłane

Niemal dwa tygodnie pozostały do zakończenia terminu przyjmowania wniosków do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Bardzo czekamy na Państwa pomysły.

– Co roku około 40 projektów mieszkańców trafia do realizacji – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – W tym roku na propozycje czekamy do 30 czerwca.

Złożenie wniosku jest łatwe i można to zrobić w jednym miejscu – na stronie internetowej glosujobo.olsztyn.eu. Wnioski miejskie muszą być poparte przez 50 osób a osiedlowe przez jedną.

Zebranie tego poparcia to wstępna ocena tego, czy to projekt ważny dla społeczności. Poparcie można zbierać on-line za pomocą strony glosujobo.olsztyn.eu.

– Czekamy na wnioski miejskie i osiedlowe – przypomina przewodniczący Zespołu Koordynującego OBO 2022, Robert Szewczyk. – Projekty dzielimy dodatkowo na twarde, czyli o charakterze inwestycyjnym oraz miękkie, czyli propozycje wszelkich aktywności, sportowych, rekreacyjnych, edukacyjnych czy kulturalnych.

W razie potrzeby pomagamy w tworzeniu tegorocznych propozycji. W przypadku kłopotów wystarczy napisać mejla  – obo@olsztyn.eu – lub zadzwonić – tel. 89 527 31 11 w. 514.

Projekty, które przejdą ocenę formalną i merytoryczną trafią na listę do glosowania. Każdy mieszkaniec naszego miasta będzie mógł oddać trzy głosy na projekty miejskie i trzy na projekty osiedlowe.

– W ten sposób dokonamy wyboru projektów do realizacji – informuje Piotr Grzymowicz.

Zobacz, jakie są potrzeby, co można zrealizować np. na osiedlach – Bank Pomysłów OBO 2022.

Print Friendly, PDF & Email