Olsztyn: Nauczyciele z nagrodami

Olsztyn: Nauczyciele z nagrodami
Fot. Adminstrator

Tradycyjnie już Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do świętowania przez wszystkich pracowników oświaty. Władze Olsztyna przy tej okazji nagrodziły nauczycieli olsztyńskich placówek.

Trudny i odpowiedzialny – tak wielu z nich mówi o swoim zawodzie. Jednym tchem stwierdzają jednak, że to, co robią, sprawia im ogromną satysfakcję.

– Na co dzień spotykam się z pełnym przekrojem uczniów – przyznaje Elżbieta Jabłońska, która jest bibliotekarką w Szkole Podstawowej nr 3. – To dzieci uczące się w pierwszych klasach, ale też ósmoklasiści. Rozmawiamy o przeróżnych tematach, nie tylko o tym jakie książki wypożyczyć, ale choćby o życiu.

Elżbieta Jabłońska jest jedną z osób, które odebrały tegoroczne nagrody z rąk prezydenta miasta. Łącze w tym gronie znalazło się 56 nauczycieli.

– To pracownicy praktycznie każdego poziomu nauczania i rodzaju szkół – informuje dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna, Anida Samoraj. – Nauczyciele wykonują swe obowiązki rzetelnie, ale angażują się także w dodatkowe zajęcia. Dzięki temu możemy jeszcze lepiej kształcić naszą młodzież.

Takich „miękkich” projektów, które przygotowują nauczyciele – także we współpracy z rodzicami i młodzieżą – jest w Olsztynie bez liku. Miasto chętnie inwestuje w takie zadania, jak i poprawę infrastruktury, która też ma ogromny wpływ na pracę szkół i przedszkoli.

– Zdajemy sobie sprawę, jak wielką rolę odgrywają wszyscy zatrudnieni w oświacie – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Pracują Państwo z tysiącami uczniów. Po rodzinach to właśnie Państwo mają największy wpływ na nasze dzieci i młodzież, kształtują ich poglądy, poszerzają horyzonty, zachęcają do ciekawości. Za ten ogromny trud składam ogromne podziękowania.

W olsztyńskich szkołach pracuje około 2,3 tys. nauczycieli.

Źródło i fot.: olsztyn.eu
Print Friendly, PDF & Email