Olsztyn: Nauczą, jak nie marnować żywności

Olsztyn: Nauczą, jak nie marnować żywności
Fot. pixabay.com

„O krok dalej” to kolejna edukacyjna akcja Banku Żywności w Olsztynie. Organizacja kieruje ją do trzeciego sektora oraz odbiorców pomocy społecznej z naszego regionu.

Realizacja działań proekologicznych oraz ograniczenie marnowania pożywienia to najważniejsze cele przedsięwzięcia. Nabór do projektu potrwa do końca marca, a wcześniej będzie można spotkać się z przedstawicielami Banku Żywności i dopytać o szczegóły akcji.

Podczas trwania zadania zostanie podjętych szereg działań, których celem będzie pozyskiwanie, dystrybucja żywności, która mogłaby się zmarnować oraz działania związane z ochroną środowiska, m.in. zgodnych z zasadą „zero waste”. Pomóc w tym mają przede wszystkim organizacje pozarządowe z naszego regionu.

– Ten projekt jest doskonałą okazja na podniesienie kwalifikacji – mówi Jolanta Markiewicz z Banku Żywności w Olsztynie. – Mogą wziąć w nim udział wszyscy, którzy działają na rzecz lokalnej społeczności, chcą zostać edukatorami, zainteresowani żywnością i problem jej marnowania albo po prostu chcący zaktywizować ludzi wokół siebie. Zapraszamy do nas w dniach 24-31 marca w godz. 8:00-14:00 na spotkanie konsultacyjne.

Wśród planowanych działań jest rekrutacja 10 organizacji z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, działających na rzecz lokalnych społeczności. Te natomiast wyszukają osoby wykluczone lub zagrożone wykluczeniem społecznym, które chciałyby wziąć udział w projekcie. Uczestnicy przejdą szkolenia przygotowujące ich do roli samodzielnych edukatorów oraz ambasadorów niemarnowania żywności w swoim lokalnym środowisku.

Szczegółowe informacje na temat projektu „O krok dalej” oraz informacje o tym, jak się do niego zgłosić, można znaleźć na stronie Banku Żywności w Olsztynie.

Print Friendly, PDF & Email