Olsztyn: Narodowy Spis Powszechny: minęły dwa tygodnie

Olsztyn: Narodowy Spis Powszechny: minęły dwa tygodnie
Fot. materiały prasowe

Od początku kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. W tej chwili badanie realizowane jest jedynie zdalnie, metodą samospisu.

Podstawową metodą wzięcia udziału w spisie jest wypełnienie formularza na stronie internetowej poświęconej NSP2021. Zobowiązani są do tego mieszkańcy Polski (zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy) oraz stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

W przypadku braku możliwości technicznych dokonania samospisu, można odwiedzić Urząd Miasta Olsztyna. Specjalnie przygotowane stanowisko jest dostępne w Punkcie Obsługi Klienta w godzinach jego pracy (poniedziałki między 8:15 a 15:45 oraz od wtorek do piątku w godzinach 7:45-15:15).

Uzupełniającą metodą jest możliwość zadzwonienia pod nr infolinii spisowej – 22 279 99 99 – i dokonanie samospisu w ten sposób. To w tej chwili jedyne sposoby, aby dopełnić obowiązku.

Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju wywiady bezpośrednie nie będą w tej chwili realizowane. Natomiast rachmistrzowie telefonicznie pracę zaczną 4 maja.

Przypominamy, że czas trwania Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 został wydłużony do końca września.

przejdź do formularza spisowego

Print Friendly, PDF & Email