Olsztyn: Na te projekty będzie można głosować w tegorocznej edycji OBO

Olsztyn: Na te projekty będzie można głosować w tegorocznej edycji OBO
Fot. UM Olsztyn

Długie tygodnie rozmów, liczne spotkania i oceny projektów zgłoszonych przez mieszkańców. Tak wyglądały ostatnie miesiące pracy Zespołu Opiniującego i Koordynującego. Ostatecznie do głosowania wybrano 99 projektów.

W środę (15 maja) podczas konferencji prasowej prezydent Olsztyna Robert Szewczyk przedstawił listę projektów poddanych do głosowania w tegorocznej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego i zachęcił do aktywnego udziału w głosowaniu. Dodał, że Olsztyński Budżet Obywatelski odpowiada na potrzeby mieszkańców i to oni mają decydujący głos.

Pracę Zespołu Opiniującego podsumował Andrzej Skonieczny – zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Olsztyna, który krótko przedstawił, jak wyglądała ocena formalna wniosków. Następnie głos zabrał Mirosław Arczak, radny Rady Miasta, który obecnie pełni funkcję przewodniczącego Zespołu Koordynującego. Podziękował on wszystkim członkom obu zespołów i mieszkańcom, za ich dużą aktywność i inicjatywę. W tym roku złożono aż 145 projektów, a najbardziej aktywni byli mieszkańcy os. Grunwaldzkiego, Nad Jeziorem Długim oraz Jarot i Nagórek.

Po przenalizowaniu wszystkich wniosków do głosowania zakwalifikowano 99 projektów, w tym 77 to osiedlowe, a 22 miejskie.

– Glosowanie rozpocznie się od 29 maja br. i potrwa do 23 czerwca br. – przypomina Aneta Szpaderska, dyrektor Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Olsztyna. W tym roku do podziału jest 7,5 mln zł. Pula na projekty miejskie to 2,2 mln złotych, a na osiedlowe zarezerwowano kwotę 5,3 mln złotych.

Lista projektów jest dostępna TUTAJ – KLIKNIJ TU.

UM Olsztyn
Print Friendly, PDF & Email