Olsztyn: Mediacje sposobem rozwiązywania konfliktów

Olsztyn: Mediacje sposobem rozwiązywania konfliktów
Fot. pixabay.com

Specjaliści nie mają wątpliwości – mediacje o o wiele lepszym sposobem zażegnania sporu, niż postępowanie sądowe. Bezpłatne wsparcie można uzyskać w projekcie „Siłą jest dialog” realizowanym przez fundację Mediatio.

Celem przedsięwzięcia jest rozwiązywanie konfliktów w sposób polubowny oraz edukacja i wsparcie w zakresie mediacji. Warto rozważyć takie rozwiązanie, jeśli pod uwagę brana jest zgłoszenie się do sądu lub postępowanie już się toczy.

– Pragniemy pokazać, że w dobie pandemii oraz wszechobecnego języka agresji i nienawiści mediacja jest skutecznym sposobem na jego złagodzenie jednocześnie subtelnym rozwiązaniem różnych problemów, konfliktów i sporów – mówi szefowa projektu, Aneta Gibek‐Wiśniewska. – Oferujemy bezpłatne spotkania informacyjne z najlepszymi ekspertami z zakresu mediacji.

Mediować może praktycznie każdy i w każdej sprawie. Konflikty gospodarcze, pracownicze, rodzinne, cywilne są do rozwiązania właśnie na zasadzie arbitrażu.

Działaniom Mediatio zaufało ponad cztery tys. osób fizycznych i prawnych, w tym z branży usługowej, energetycznej, spożywczej – dodaje Gibek‐Wiśniewska. – Centrum mediacyjne zbudowało stałe partnerstwa z instytucjami takimi jak sądy, urzędy miasta, urzędy pracy.

Informacje na temat projektu „Siłą jest dialog” można znaleźć na jego stronie internetowej. Specjaliści odpowiedzą także na pytania telefonicznie (nr 721782222) lub e-mailowo: kancelaria@mediatio.pl.

Print Friendly, PDF & Email