Olsztyn: Masz głos – ostatnie dni zapisów

Olsztyn: Masz głos – ostatnie dni zapisów
Mat. prasowe

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji akcji „Masz głos” organizowanej przez Fundację Batorego. Rejestracja organizacji chcących przystąpić do przedsięwzięcia potrwa jeszcze do niedzieli (5 marca).

Akcja Masz Głos pomaga społecznikom zrealizować działania we współpracy z władzami samorządowymi i mieszkańcami. Chodzi w niej o to, żeby i mieszkańcy, i władze poczuli się współodpowiedzialni za swoją gminę.

– Uczestnicy akcji pokazują, że ludzie chcą korzystać ze swoich praw i mieć wpływ na miejsca, w których żyją, że się angażują – mówi wieloletni Prezes Fundacji im. Stefana Batorego, doradca Zarządu Fundacji Alesander Smolar. – Pokazują, że samorząd to żywa idea.

Aby przyłączyć się do przedsięwzięcia należy do 5 marca wypełnić formularz zgłoszeniowy. Później odbywa się rozmowa telefoniczna z koordynatorem. Wyniki rekrutacji poznamy do 13 marca.

Grupy i organizacje przyjęte do akcji rozpoczną 10-miesięczną pracę nad realizacją swojego pomysłu. otrzymają bezpłatne wsparcie w postaci m.in. stałej współpracy i doradztwa ze strony doświadczonego koordynatora, pomocy prawnej, możliwość otrzymania mikrograntu na działania czy konsultacji przy działaniach promocyjnych i komunikacyjnych.

Akcja Masz Głos działa od 2006 roku i dotarła już do 1275 miast i wsi w całej Polsce.

Linki:

Print Friendly, PDF & Email