Olsztyn ma pierwszy sztab WOŚP

Olsztyn ma pierwszy sztab WOŚP
Fot. WOŚP

Nieco ponad sto dni zostało do jubileuszowego, 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zarejestrowany został już pierwszy olsztyński sztab, który będzie prowadzić zbiórkę w naszym mieście.

Zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci – to temat przyszłorocznego wydarzenia. To – niemal tradycyjnie już – odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia.

Jak podkreślają organizatorzy zbiórki, rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Poza pogorszeniem ostrości wzroku najczęstszymi przyczynami leczenia są jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory.

Olsztyn od szeregu lat włącza się w przedsięwzięcie. Długo organizatorem finałów był Urząd Miasta. Niedawno przedsięwzięcie wróciło jednak do korzeni i znów zajmują się nim organizacje pozarządowe.

Dotychczas na Warmii i Mazurach zarejestrowanych zostało sześć sztabów. Jaki pierwszy ze stolicy regionu oficjalnie zaczął działać sztab nr 5699 Związek Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie”.

– Na stronie napiszemy kiedy rozpoczniemy nabór wolontariuszy i wolontariuszek – poinformowali organizatorzy sztabu.

W poprzednim roku w Olsztynie działały trzy sztaby – dwa ogólnomiejskie oraz jeden wewnętrzny w Zespole Szkół Budowlanych. Zgromadzona wówczas kwota to ponad 454 tys. złotych.

Facebook sztabu Związek Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie”] [strona Fundacji WOŚP

Print Friendly, PDF & Email