Olsztyn: Lepiej załatwiać sprawy zdalnie

Olsztyn: Lepiej załatwiać sprawy zdalnie
Fot. UM Olsztyn

Sytuacja epidemiczna w Olsztynie i regionie – choć wydaje się stabilna – nadal nie jest najlepsza. Dlatego urzędnicy apelują do mieszkańców, by jak najwięcej formalności załatwiali zdalnie.

Mimo wciąż dużej liczby chorych oraz nowych zakażeń koronawirusem obsługa interesantów w Urzędzie Miasta Olsztyna jest prowadzona, jak dotychczas. Zachęcamy jednak do odwiedzin jedynie wówczas, gdy nie ma innej możliwości załatwienia spraw.

[godziny obsługi interesantów]

– Proponujemy, by jak najczęściej korzystać z elektronicznej formy kontaktu z urzędem – mówi sekretarz miasta, Stanisław Gorczyca. – Jeśli ktoś musi przyjść do urzędu, zachęcamy najpierw do kontaktu telefonicznego i umówienia się na wizytę na konkretny termin.

Zdalne załatwianie formalności umożliwia np. posiadanie Profilu Zaufanego. Można go założyć choćby na stronie banku, w którym prowadzimy rachunek. Formalności załatwimy za pośrednictwem portalu ePUAP, ale także platform specjalnie uruchomionych przez samorząd Olsztyna.

[zdalne załatwianie spraw urzędowych]

Poza elektroniczną formą kontaktu, korespondencję można przesłać tradycyjną pocztą albo zostawić w specjalnych urnach, które są wystawione w urzędzie. W tym drugim przypadku należy pamiętać, że korespondencja pozostawiona w urnach jest ozonowana i przechodzi jednodniową kwarantannę. Dlatego należy składać ją z wyprzedzeniem.

Przypominamy, że od 22 marca w związku z koronawirusem ograniczona została obsługa interesantów w Urzędzie Stanu Cywilnego.

[ograniczenie pracy USC]

Print Friendly, PDF & Email