Olsztyn: Festiwal dźwięku dla dzieci czyli Sonikalia

Olsztyn: Festiwal dźwięku dla dzieci czyli Sonikalia
Mat. prasowe

Jak brzmi muzyka zagrana na smyczki i dwa rowery? A jak zilustrować muzycznie fale grawitacyjne, horyzont zdarzeń czy czarną energię? Tego wszystkiego i wiele więcej będzie można dowiedzieć się i wysłuchać przez cztery najbliższe dni (6 – 9.10.) podczas Festiwalu Sonikalia.

Wszyscy spragnieni nietypowych muzycznych wrażeń w drugi weekend października będą mieli w czym wybierać. Od czwartku do niedzieli będzie można uczestniczyć w warsztatach, wysłuchać koncertów i podziwiać instalacje.

A co Was czeka?

Niezwykła instalacja mechanicznych dźwięków Pawła Romańczuka (Małe Instrumenty), którą będziecie mogli odwiedzać przez cztery dni w Zajezdni Trolejbusowej Muzeum Nowoczesności. Zatrzymajmy się i posłuchajmy… Jakie dźwięki wydobywają się z instrumentów smyczkowych kiedy na nich nie gramy? Smycousmatic – brzmi ciekawie? Instalację otworzy czwartkowy koncert pod tym samym tytułem.

Piątkowe popołudnie spędzicie w Planetarium na koncercie Kosmofonie. Otoczą Was dźwiękowe obrazy inspirowane takimi zagadnieniami jak fale grawitacyjne, horyzont zdarzeń czy czarna energia, kreowane przez dwoje muzyków (Izabela Buchowska, Jarek Kordaczuk) oraz twórcę animacji immersyjnych (Adam Smoczyński).

W sobotę przybywajcie do foyer Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. A tam koncert na smyczki i dwa rowery. Tak, tak – rowery! Na rowerach zagrają prawdziwi sportowcy. Wspólnie z muzykami pozwolą Wam odczuć co w muzyce znaczy słowo „accelerando”.

Niedziela to poranek dla najmłodszych. Teatr Blum opowie i wyśpiewa pomysły na jesienną niepogodę.

A popołudniu przyjdźcie koniecznie do Teatru Lalek na minioperę. Żywiołowy Wolny Elektron zaprosi do wspólnego przeżycia jego przedziwnych zwykłych przygód. Przedpołudniowe warsztaty modelowania struktur dźwiękowych w aktywnym polu sensorów zwanym Dźwiękokręgiem poprowadzi Izabela Kościesza.

Organizatorzy zapraszają do zapoznania się z programem Festiwalu. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale obowiązują zapisy lub zalecana jest rezerwacja miejsc.

Print Friendly, PDF & Email