Olsztyn: Darmowe przejazdy dla uchodźców tylko z Olsztyńską Kartą Miejską

Olsztyn: Darmowe przejazdy dla uchodźców tylko z Olsztyńską Kartą Miejską
Fot. pixabay.com

Od początku czerwca zmienią się zasady korzystania z bezpłatnej komunikacji miejskiej przez wojennych uchodźców z Ukrainy. Aby nadal korzystać z uprawnień, zainteresowani powinni złożyć wniosek o Olsztyńską Kartę Miejską.

Olsztyn, podobnie jak wiele innych polskich samorządów, wprowadził po rosyjskiej agresji na Ukrainę możliwość bezpłatnego korzystania z transportu zbiorowego przez uchodźców. Dotyczy to osób, które przekroczyły granicę z Polską po 24 lutego 2022 roku.

Teraz zmienią się zasady korzystania z darmowych przejazdów.

– Warunkiem otrzymania biletu jest złożenie do 25 maja wypełnionego w języku polskim wniosku o wydanie Olsztyńskiej Karty Miejskiej w Punkcie Obsługi Klienta Centrum przy al. Piłsudskiego – informuje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. – Przy składaniu wniosku należy okazać dokument tożsamości ze zdjęciem oraz dokument o przekroczeniu granicy po dniu 24 lutego 2022 roku.

Po weryfikacji złożonych dokumentów, osoby wnioskujące zostaną poinformowane przez ZDZiT o sposobie odbioru Olsztyńskiej Karty Miejskiej. Będzie się to odbywać w POK Centrum.

W przypadku braku Olsztyńskiej Karty Miejskiej, od 1 czerwca uchodźców z Ukrainy nie będą obowiązywać bezpłatne przejazdy olsztyńską komunikacją miejską. Natomiast z przejazdów ulgowych lub bezpłatnych obywatele Ukrainy mogą korzystać na takiej samej zasadzie, jak inni obcokrajowcy lub obywatele Polski.

[pobierz wniosek o OKM]

Print Friendly, PDF & Email