Olsztyn: Bezpłatne przejazdy dzieci i młodzieży - przedłuż uprawnienia

Olsztyn: Bezpłatne przejazdy dzieci i młodzieży - przedłuż uprawnienia
Fot. pixabay.com

O dopełnieniu formalności przypomina Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu. Robiąc to w miesiącach letnich można uniknąć kolejek.

Ulga dotyczy dzieci, które skończyły 4. rok życia oraz młodzieży uczących się w szkołach podstawowych na terenie Olsztyna. Ich rodzice lub opiekunowie prawni muszą mieszkać na terenie Olsztyna i rozliczać się z podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Olsztynie.

Ulga zapisywana jest na Olsztyńskiej Karcie Miejskiej. Aby mogła zostać przyznana, niezbędne jest okazanie legitymacji szkolnej (rocznik 2008 – świadectwo szkolne lub legitymacja podbita na 2023 rok).

– Poza tym rodzice lub opiekunowie są zobowiązani przedstawić kopię pierwszej strony zeznania podatkowego za poprzedni rok kalendarzowy opatrzoną prezentatą Urzędu Skarbowego w Olsztynie lub zaświadczenie z Urzędu Skarbowego w Olsztynie potwierdzającego fakt rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych lub Urzędowe Potwierdzenie Odbioru z Urzędu Skarbowego w Olsztynie wraz z pierwszą stroną zeznania podatkowego w przypadku składania PIT drogą elektroniczną – wylicza Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu.

Jeśli wniosek o Olsztyńską Kartę Miejską będzie składany pierwszy raz, dodatkowo niezbędne będą:

  • legitymacja szkolna – rocznik 2008 świadectwo szkolne lub legitymacja podbita na 2023 rok;
  • dzieci 4-7 lat – dokument potwierdzający wiek dziecka;
  • wybrany dokument skarbowy spośród wcześniej wymienionych.

Olsztyńską Kartę Miejską można wyrobić w Punktach Obsługi Klienta ZDZiT.

Print Friendly, PDF & Email