Ukłony dla zasłużonych

Ukłony dla zasłużonych
Fot. Adminstrator

„Okiem naczelnego”, to część drukowanego Razem z Tobą, która zazwyczaj poświęcona jest moim, krótkim, autorskim komentarzom do tego co się dzieje w świecie. Z opinii, jakie do mnie docierają, wiem, że sporej części naszych Czytelników ta malutka cześć gazety przypadła do gustu. Cieszy mnie to niezmiernie, gdyż obawiałem się jak moje, niejednokrotnie kąśliwe, porównania i uwagi zostaną odebrane. Liczę, że jak wena, czas oraz co najważniejsze – samodyscyplina pozwolą, to w pewnym momencie ta część Razem z Tobą może zacząć potrzebować więcej miejsca niż około dwóch tysięcy znaków. Lecz nie o tym dziś tutaj.

Tym razem w tym miejscu chciałbym bez zbędnych uszczypliwości, bo o takich być mowy nie może, podziękować wszystkim, bez których nie mogliby Państwo „odbierać” Razem z Tobą zarówno w wersji papierowej jak i w postaci strony internetowej.

W pierwszej kolejności podziękowania należą się Zarządowi Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który już niemal od osiemnastu lat, w ramach różnych programów, przeznacza środki dzięki którym wydawanie Razem z Tobą jest możliwe. I choć były lata lepsze i gorsze, to mamy świadomość, że bez tych funduszy dzisiejszy jubileusz naszego pisma nie byłby możliwy. Za co, w imieniu naszych Czytelników, serdecznie dziękujemy.

Kolejną instytucją, której należą się z tej okazji podziękowania jest Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych, która najpierw powołała redakcję do życia a potem, przez kolejne lata pomagała i wspierała na wiele sposobów tworzący ją zespół w realizowaniu postawionych sobie celów. I choć bywały dni, kiedy wydawało się, że to już koniec redakcji, to Zarząd i Dyrekcja wyciągała pomocną dłoń. Wspomnieć należy również w tym miejscu wieloletnią redaktor naczelną Elżbietę Szczesiul–Cieślak, która kierowała redakcją przez większość jej dotychczasowego istnienia. To jej zasługa, że redakcja dziś ma możliwość pracować, gdyż w trudnych sytuacjach zawsze wierzyła, że kiedyś będzie lepiej i z uporem szła naprzód przygotowując kolejne materiały do gazety i na portal. To właśnie pani Ela, przyjmowała mnie na staż a potem dała szansę na pracę w redakcji. Rozpoczynając swoją karierę w Razem z Tobą, nawet w najśmielszych snach nie przypuszczałem, że mógłbym kiedykolwiek zostać redaktorem naczelnym. Chciałem po prostu robić to, co mnie bardzo kręciło – czyli pisać i pracować w mediach. Pani Ela mi to umożliwiła i za to jej dziękuję. Dziś staram się kontynuować jej dzieło zgodnie z duchem czasu.

I choć już o tym pisałem w ubiegłym numerze Razem z Tobą wielkie wyrazy podziękowania należą się naszym wolontariuszom, którzy wspierają nas w realizowanych przez nas działaniach. Bez nich z pewnością byłoby o wiele trudniej. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj Paweł Gwardyński, który po dziś dzień pomaga mi w sprawach technicznych związanych ze stroną internetową. Jak już pisałem, to jego zasługa, że strona internetowa, choć wizualnie nie do końca nowoczesna, to działa sprawnie i spełnia pokładane w niej oczekiwania zarówno Czytelników oraz pracowników redakcji.

Trudno wymienić wszystkich, którym chiałoby się podziękować za te dwadzieścia lat. Nie będę więc tego czynił każdemu z osobna, gdyż nie chiałbym nikogo pominąć. W imieniu swoim jak i Czytelników wszystkim Wam serdecznie dziękuję!

Nie mogę oczywiście zapomnieć o pracownikach i współpracownikach redakcji, którzy od lat pracowali lub pracuja na to, że Razem z Tobą wychodzi i dociera do odbiorców. To Wasz wysiłek, upór i chęć działania sprawiają, że nawet podczas przejściowych problemów redakcja działała i dostarczała każdego dnia swoim odbiorcom najważniejsze informacje.

Na sam koniec największe podziekowania kieruję w stronę naszych Czytelników, dziękując za wszystkie te lata wspólnej drogi. Dziękuję także za wszelkie sugestie, uwagi i dobre słowa jakie kierują Państwo pod naszym adresem.

Dwadzieścia lat za nami. Razem z Tobą nie skłąd broni. Idziemy dalej z nadzieją, że jeszcze wiele jest do zrobienia a przed nami, niejeden podobny jubileusz.

Print Friendly, PDF & Email