Ogród społeczny dla Zawodzia

Ogród społeczny dla Zawodzia
Fot. Joanna Meryk

Gdzie teren zielony, a gdzie grządki z kwiatami? W którym miejscu najlepiej umieścić ławki i stoły? Stowarzyszenie ESWIP zaprasza 16 maja o godz. 16 do wspólnego zaplanowania ogrodu społecznego przy ul. Stawidłowej 3.

– Od czerwca, przy ul. Stawidłowej zamierzamy tworzyć ogród społeczny – kawałek zieleni z dostępem dla wszystkich – mówi Justyna Duks ze Stowarzyszenia ESWIP. – Chcemy go organizować wspólnie z mieszkańcami Zawodzia, działającymi tu organizacjami i przedsiębiorstwami. Nadać mu funkcje, zgodnie z potrzebami nas wszystkich.

Ogród społeczny będzie miejscem dla każdego, dlatego liczy się każdy głos w tej sprawie. Pierwszym krokiem w tworzeniu koncepcji będzie… spotkanie przy grillu! Stowarzyszenie ESWIP zaprasza na wspólne opracowanie projektu ogrodu oraz do obejrzenia przykładów takich miejsc w Polsce i na świecie.
– Jeśli chcesz, aby było to nasze wspólne miejsce, włącz się. Do zobaczenia na grillu 16 maja przy ul. Stawidłowej 3, zaczynamy o godzinie 16:00 – dodaje Justyna Duks.

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „Elbląski Inkubator Obywatelski”, finansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Print Friendly, PDF & Email