Ogłoszono nabór wniosków o granty w projekcie Dostępność+

Ogłoszono nabór wniosków o granty w projekcie Dostępność+
Fot. Adminstrator

Ruszył nabór wniosków o grant dla placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej na poprawę ich dostępności dla niepełnosprawnych i innych osób o szczególnych potrzebach. Jest to element realizacji „Programu rządowego Dostępność Plus 2018 – 25”.

Na działania poprawiające dostępność architektoniczną, cyfrową, komunikacyjną i organizacyjną placówek zdrowotnych można otrzymać nawet 720 tys. zł. Nie jest wymagany wkład własny. Nabór ma charakter otwarty i będzie trwać do momentu wyczerpania środków – 80 mln zł.

– Program rządowy Dostępność Plus, w tym ogłoszony w jego ramach konkurs na sfinansowanie poprawy dostępności placówek POZ to już kolejne działanie podjęte przez obecny rząd na rzecz wsparcia i poprawy jakości życia osób niepełnosprawnych i innych osób ze szczególnymi potrzebami. Trzeba pamiętać, że to właśnie te osoby przede wszystkim korzystają z usług zdrowotnych, więc naszym priorytetem jest podejmowanie działań, które ułatwiają dostęp do tych usług właśnie tej grupie osób – informuje Ministerstwo Zdrowia.

– Uwzględnienie sektora zdrowia wśród 8 innych obszarów rządowego programu oraz uruchomienie wsparcia finansowego było możliwe dzięki przychylności i współpracy ze strony Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Od początku priorytetem była dla nas również współpraca z organizacjami pozarządowymi reprezentującymi zarówno osoby niepełnosprawne, jak i świadczeniodawców, tak by zakres i sposób udzielania wsparcia grantowego był wynikiem wspólnej pracy koncepcyjnej. Udało się to dzięki zaangażowaniu ww. środowisk w prace powołanego przez nas Komitetu Dostępności Plus, w tym w przygotowanie tzw. standardu dostępności dla placówek POZ. Na tym nie poprzestaniemy. Pracujemy już nad podobnym konkursem gdzie granty będą przyznawane na poprawę dostępności polskich szpitali – mówi Minister Zdrowia prof. Łukasz Szumowski.

Wnioski należy składać elektronicznie pod adresem: konkursy.mz.gov.pl.

Dostępne są tam również szczegółowe informacje i dokumenty. Można je także znaleźć TUTAJ.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia
Print Friendly, PDF & Email