Odszedł Janusz Jędrzejewski

4 kwietnia, po długiej chorobie zmarł wybitny elbląski muzyk Janusz Jędrzejewski. Stowarzyszenie Elbląskie Klub autorów, Kawiarnia Wyspa Skarbów zapraszają jutro (7 kwietnia) o godz. 18.00 do kawiarni Wyspa Skarbów na spotkanie wspomnieniowe.

Z Elblągiem Janusz Jędrzejewski związał się pod koniec lat 70-tych, aktywnie działając w obszarze kultury miasta. Realizował się również jako pedagog, tekściarz piosenkowy i poetycki, autor cyklicznych felietonów zamieszczanych w periodyku „Tydzień w Elblągu”, zatytułowanych „…tak sobie myślę”. Napisał m.in. hymn „Tu es Petrus”, wykonany podczas wizyty Jana Pawła II w 1999 roku w Elblągu, a następnie „Te Deum”, na pamiątkę pierwszej rocznicy pobytu.

Pod koniec ubiegłego roku muzyk i działacz zapadł na chorobę nowotworową. Wspólnym wysiłkiem przyjaciół artysty udało się uzbierać na jego leczenie. Ostatnie tygodnie życia spędził w specjalistycznej klinice w Kielcach. W jego walkę z chorobą nowotworową włączyli się artyści, przyjaciele, znajomi, mieszkańcy Elbląga. Przyjaciele Janusza Jędrzejewskiego zorganizowali 23 marca koncert charytatywny na rzecz muzyka. Niestety mimo zaangażowania przyjaciół i wielu ludzi dobrej woli, przegrał – odszedł w sobotę 4 kwietnia po godzinie 15.00.

O zmarłym wspominać będą m.in. Grażyna Jackiewicz, wieloletnia towarzyszka wypraw.

Miejsce: Kawiarnia Wyspa Skarbów róg Garbary/Stary Rynek.

Wszystkich tych, którzy znali Janusza Jędrzewskiego i pragną podzielić się swoimi wspomnieniami związanymi z muzykiem serdecznie zapraszamy.

Rodzinie, bliskim, przyjaciołom i znajomym Janusza Jędrzewskiego składamy szczere kondolencje.  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 3522

Print Friendly, PDF & Email