Oddaj krew z CH Plaza Rzeszów

Oddaj krew z CH Plaza Rzeszów
Fot. pixabay.com

Rzeszowska Plaza wraz z partnerami zaprasza na kolejną akcję honorowego krwiodawstwa. W najbliższą sobotę (13 czerwca) na parkingu Centrum pojawi się specjalny krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Przez cztery godziny będzie można pomóc uzupełnić zapasy krwi, które mogą uratować życie potrzebującym.

Akcja honorowego krwiodawstwa organizowana jest przez CH Plaza Rzeszów, klubu honorowych dawców krwi przy oddziale rejonowym PCK oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Partnerem akcji jest działający w rzeszowskiej Plazie sklep sportowy Decathlon.

Do udziału w akcji honorowego krwiodawstwa w CH Plaza Rzeszów zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pomocą innym. Wystarczy w sobotę (13 czerwca) przyjść na parking rzeszowskiej Plaza Rzeszów i zgłosić się do specjalnego autobusu RCKiK. Akcja rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do 15:00.

Przed przystąpieniem do akcji należy pamiętać, że dawcą krwi może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Zgłaszając się do oddania krwi bądź jej składników (osocza czy płytek krwi) musi on legitymować się dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość i numerem PESEL, może to być: dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport.

Każda osoba, która decyduje się zostać honorowym dawcą krwi, powinna być zdrowa, wypoczęta oraz przed oddaniem spożyć lekkostrawny i niskotłuszczowy posiłek, a także wypić około 1,5 litra płynów (woda mineralna, soki). W dniu poprzedzającym oddanie krwi nie należy spożywać alkoholu oraz ograniczyć palenie papierosów na minimum 24 h przed oddaniem krwi. Ciężar ciała u takiej osoby nie powinien być mniejszy niż 50 kg.

Akcja honorowego krwiodawstwa odbędzie się w najbliższą sobotę w godzinach od 11:00 do 15:00. Szczegółowe informacje na temat akcji można znaleźć na stronie plazarzeszow.pl oraz na facebook.com/PlazaRzeszow .

Źródło: UM Rzeszów
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email