Od 13 marca wracają obostrzenia przeciwepidemiczne w woj. pomorskim

Od 13 marca wracają obostrzenia przeciwepidemiczne w woj. pomorskim
Fot. Pixabay

W województwie pomorskim zamknięte zostaną obiekty kulturalne i sportowe. Ograniczona będzie działalność galerii handlowych. Obostrzenia zostaną wprowadzone 13 marca, co tydzień będą postanowienia, co dalej – zapowiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef MZ zapowiedział w piątek na konferencji prasowej, że w województwie pomorskim zostaną wprowadzone te same obostrzenia, które obowiązują obecnie w województwie warmińsko-mazurskim. Jak dodał, obostrzenia zaczną obowiązywać w sobotę 13 marca i potrwają na razie do 20 marca, gdy rząd postanowi, co dalej.

– Zamknięte będą hotele, zostanie ograniczona działalność galerii handlowych. Kina, teatry, muzea, galerie sztuki – to wszystko obiekty, które zostaną ponownie zamknięte. To samo dotyczy basenów, saun, solariów i innych obiektów sportowych, które były do tej pory dopuszczone – poinformował Niedzielski.

– Podobnie jak w województwie warmińsko-mazurskim, od 13 do 20 marca nauka będzie odbywała się w trybie hybrydowym – mówił minister. Podkreślił, że „głównym argumentem pozwalającym na poluzowanie trybu zdalnego nauczania w klasach 1-3 jest przede wszystkim szczepienie nauczycieli”, które do 13 lub 14 marca ma być „praktycznie zakończone”.

W pozostałych regionach sytuacja pozostaje na razie bez zmian. – Będziemy co tydzień podejmować decyzję, co będzie działo się dalej – powiedział Niedzielski. (PAP)

Mikołaj Małecki
Print Friendly, PDF & Email