"Obrazy" – wernisaż wystawy w Galerii Filar Sztuki ANS

"Obrazy" – wernisaż wystawy w Galerii Filar Sztuki ANS
Fot. nadesłane

Galeria Filar Sztuki oraz Biblioteka Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa Katarzyny Smei-Skulimowskiej pt. „Obrazy”. Spotkanie z autorką oraz otwarcie wystawy odbędzie się 24 stycznia (wtorek) o godz. 17:00 w Galerii Filar Sztuki przy Bibliotece ANS w Elblągu (Al. Grunwaldzka 137). 

Katarzyna Smeja-Skulimowska – artysta-plastyk od lat mieszka i tworzy w Elblągu. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni Orłowie oraz Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, ukończyła również pedagogikę. Zajmuje się malarstwem sztalugowym oraz ilustracją. Ulubione techniki to olej, akryl, tempera i pastel. Jest autorką licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Organizuje i uczestniczy w plenerach malarskich – krajowych i międzynarodowych. Prowadzi zajęcia z edukacji artystycznej, przygotowuje młodzież do szkół plastycznych oraz Akademii Sztuk Pięknych. Pracuje zawodowo jako pedagog. Prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Wspiera i promuje elblążan, działa charytatywnie. 

Ostatnia wystawa prac artystki pt. „Idylliczność” odbyła się w 2021 r. w Galerii El, na której świadomie zaprezentowano jej odrealnione pejzaże, bez charakterystycznych dla artystki postaci, takich jak np.: Wędrowiec, Olbrzym, Uliczny Artysta czy Muzykanci. Między innymi te obrazy figuratywne będzie można obejrzeć od dnia 24 stycznia do końca lutego na wystawie w Galerii „Filar Sztuki” przy Bibliotece ANS w Elblągu. 

K. Smeja-Skulimowska o sobie: „Zachwyt nad światem odkryty w moich obrazach dodaje sensu mojemu życiu, pozwala na podróże i powroty do emocji, które we mnie drzemią.” 

Mat. nadesłane

Wystawa będzie czynna do 28 lutego.

Dariusz Trzciński
Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu
Print Friendly, PDF & Email