O sztuce dalekiej i bliskiej

O sztuce dalekiej i bliskiej
Fot. Adminstrator

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza w najbliższy wtorek (5 listopada) na wernisaż wystawy podsumowującej projekt „W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej”.

Projekt „W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej” realizowany był przez Stowarzyszenie „Jantar” oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, a współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.

W ramach projektu odbywały się różnorodne działania, w tym warsztaty artystyczne i plener plastyczny, skierowane w szczególności do dzieci i młodzieży ze środowisk wiejskich regionu Warmii i Mazur.

Motywem przewodnim działań projektowych były wydarzenia historyczne oraz dziedzictwo duchowe mieszkańców Warmii i Mazur, zaś uczestnikami warsztatów byli mieszkańcy Pogrodzia, Komorowa Żuławskiego, Tolkmicka, Kadyn, Markus, Suchacza i Łęcza. Idea tych przedsięwzięć polegała na umożliwieniu aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz obniżeniu barier dostępu do kultury.

Jednym z elementów projektu był również Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Dziedzictwo zamknięte w drewnie”. – Celem konkursu było zainteresowanie historią regionu Warmii i Mazur, poszerzenie wiedzy o sztuce ludowej, a także kształcenie zdolności plastycznych, w szczególności pracy w drewnie – mówią organizatorzy projektu.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu „Dziedzictwo zamknięte w drewnie” odbędzie się podczas wernisażu wystawy we wtorek (5 listopada) o godz. 17:00 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid”. Dużą część prac eksponowanych na wystawie będą stanowiły obrazy malarskie, kafle w technice kalkomanii i prace ceramiczne wykonane podczas trzynastej edycji Pleneru Plastycznego „Kadyny – wioska sztuki”. Uczestnicy tego wydarzenia przez pięć dni w lipcu tego roku tworzyli prace plastyczne pod kierunkiem artystów: Małgorzaty Szram-Lipki oraz Roberta Lipki.

Na wystawie będzie można obejrzeć również prace wykonane podczas licznych warsztatów plastycznych realizowanych w ramach projektu.

Źródło: CSE Światowid
Print Friendly, PDF & Email