O sytuacji kobiet i dzieci z Ukrainy

O sytuacji kobiet i dzieci z Ukrainy
Fot. MRiPS / Twitter

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg spotkała się w piątek z Anną Spiegel, Federalną Minister Rodziny, Seniorów, Kobiet i Młodzieży. Głównym tematem spotkania była sytuacja kobiet i dzieci z Ukrainy oraz możliwości współpracy w tym obszarze.

W piątek w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej szefowa resortu Marlena Maląg spotkała się z Federalną Minister Rodziny, Seniorów, Kobiet i Młodzieży Anną Spiegel, która przybyła ze swoją pierwszą wizytą do Polski.

Głównym tematem spotkania była sytuacja kobiet i dzieci, które uciekając przed wojną znalazły schronienie w Polsce oraz możliwość współpracy w tym obszarze.

Jeszcze przed piątkowym spotkaniem minister Marlena Maląg mówiła: „Nie mam wątpliwości, że naszym działaniom przyświeca wspólny cel, czyli jak najszersze wsparcie dla tych, którzy z dnia na dzień opuścili swoje domy, by ratować życie swoje i młodego pokolenia Ukrainy”.

Na spotkaniu w MRiPS minister Annie Spiegel towarzyszyła m.in. jej zastępczyni, Parlamentarna Sekretarz Stanu Ekin Deligöz. Minister rodziny Marlenie Maląg towarzyszyła z kolei wiceminister Barbara Socha.

MRiPS
Print Friendly, PDF & Email