O sprawach seniorów

O sprawach seniorów
fot. Szymon Ździebło www.tarantoga.pl

Z okazji Dnia Babci i Dziadka w Urzędzie Marszałkowskim spotkali się w czwartek (24 stycznia) przedstawiciele instytucji i organizacji działających w interesie osób starszych. Tematem seminarium były możliwości i formy aktywizacji społecznej seniorów.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele działającej pod skrzydłami Urzędu Marszałkowskiego Wojewódzkiej Rady Polityki Senioralnej, a także zaproszeni przez nich goście, reprezentanci organizacji pozarządowych, uniwersytetów trzeciego wieku i środowisk wiejskich.

Goście wysłuchali prelekcji o możliwościach działań aktywizujących dla osób w wieku senioralnym, przygotowanej przez Włocławski Wolontariat Młodzieżowy oraz o ofercie turystycznej i kursach przewodnickich w Borach Tucholskich w ramach projektu „Bory Tucholskie dla seniora”, realizowanego przez zespół Lokalnej Grupy Działania „Bory Tucholskie”, laureatów ubiegłorocznych Nagród Marszałka w kategorii „budowa społeczeństwa obywatelskiego” (więcej). Spotkanie umilił występ artystyczny „Wesołe rytmy” zaprezentowany przez „Wesołą Wiarę” – zespół wokalno-instrumentalny z Grudziądza.

Urząd Marszałkowski pomaga w realizacji szeregu przedsięwzięć organizowanych z myślą o integracji pokoleń i potrzebach seniorów. Domy dziennego pobytu, kluby seniora, centra usług środowiskowych, gospodarstwa opiekuńcze na wsi, wsparcie psychogeriatryczne, szczepienia przeciw zakażeniom pneumokokowym, środki dla organizacji pozarządowych na realizację projektów adresowanych do osób starszych, a także dedykowany osobom starszym marszałkowski pilotażowy program opiekuńczy – to przedsięwzięcia realizowane w segmencie wojewódzkiej polityki społecznej (więcej).

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Szymon Ździebło www.tarantoga.pl

Więcej zdjęć można zobaczyć TUTAJ

 

Print Friendly, PDF & Email