O pisaniu online

O pisaniu online
Materiały prasowe

Sam pomysł projektu Pogotowie W@rsztatowe był nieco przewrotny. Chodziło o to, by zgromadzić online osoby, które zajmują się pisaniem, te, które chcą zacząć, i tych, którzy się uczą, oraz oczywiście tych, którzy są pewnego rodzaju mentorami.

Paradoksalnie czas pandemii ułatwił to zadanie, bo ciężko byłoby zrealizować taki projekt stacjonarnie, szczególnie że prowadzący byli z różnych stron Polski, a uczestnicy mieszkają nawet za granicą.

W ramach projektu stypendialnego zorganizowałam 12 spotkań warsztatowych online. Wszystkie one dostępne są w internecie i można do nich wrócić w każdym momencie. Poza zajęciami dotyczącymi poezji – także haiku, pracowaliśmy nad prozą i zestawami konkursowymi, poznaliśmy techniki myślenia wizualnego i sprawdziliśmy, jaki potencjał ma storytelling. Mnie cieszy nie tyle imponująca statystyka, ale też to, że wielu twórców, których cenię, zgodziło się poświęcić swój czas i w pewien sposób podzielić się z innymi talentem, wiedzą i spojrzeniem na sztukę. A było to bardzo inspirujące. Przede wszystkim jednak satysfakcję dają opinie uczestników, którzy w zajęciach wzięli udział, przysyłali teksty, którzy podkreślają codziennie, że takiej formy pracy właśnie potrzebowali, że dużo się nauczyli i dostali bardzo ciekawe uwagi dotyczące swojej twórczości, ale także te skupione na pracach innych.

Filmy, które powstały w efekcie warsztatów, to fantastyczna baza do pracy. To idealne lekcje kreatywnego myślenia, pisania, odczytywania tekstów kultury. To niezwykle ciekawa podróż po różnych metodach i środkach twórczych. I choć projekt się skończył, to jego efekty są dostępne dla każdego. Funkcjonować będzie fanpage https://www.facebook.com/pogotowiewarsztatowe/, a wszystkie filmy dostępne są także na YouTubie. Zachęcam do tego, by tam zajrzeć.

Mirka Szychowiak – poezja – https://tiny.pl/7lmj9

Wojciech Boros – poezja – https://tiny.pl/7lmjc

Beata Patrycja Klary – poezja – https://tiny.pl/7lmjd

Barbara Piórkowska – proza część 1 – https://tiny.pl/7lmjf

Barbara Piórkowska – proza część 2 – https://tiny.pl/7lmj5

Anita Pawlak – myślenie wizualne część 1 – https://tiny.pl/7lmjf

Lena Pelowska – haiku część 1- https://tiny.pl/7lmj1

Lena Pelowska – haiku część 2 – https://tiny.pl/7lmj6

Ewa Miłek – storytelling część 1- https://tiny.pl/7lmj4

Ewa Miłek – storytelling część 2 – https://tiny.pl/7lmjn

Anita Pawlak – myślenie wizualne część 2 – https://tiny.pl/7lmjs

Anna Nawrocka – zestawy konkursowe – https://tiny.pl/7lmjk

Warto z tej bazy korzystać. Ja z pewnością nie będę zamykać samego pomysłu, bo okazał się niezwykle inspirującą przygodą.

Dominika Lewicka-Klucznik

„Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci”.

Print Friendly, PDF & Email