O HIV i AIDS po raz dwudziesty

Fot. Mateusz Misztal

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Elblągu wraz ze Szkołą Podstawową nr 14 po raz 20 zorganizowała Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS.

Konkurs podzielony był na dwie kategorie (klasy 7 i 8 szkół podstawowych oraz 1 i 2 szkół ponadpodstawowych). W sumie w konkursie udział wzięły 24 osoby.

Wśród siódmo- i ośmioklasistów najlepsza okazała się Natalia Lichołat (SP w Młynarach), drugie miejsce zajął Rafał Stańczewski (SP nr 12), a trzecie Alicja Wanatowska (SP w Nowakowie). Wyróżnienie otrzymała Hanna Tywoniuk (SP nr 2 w Pasłęku).

Z kolei wśród uczniów szkół ponadpodstawowych najwięcej punktów zdobyła Wiktoria Rosenkiewicz, drugie miejsce zajęła Alicja Dobrzyńska (ZS w Pasłęku), a trzecie Kinga Borysiewicz (Międzynarodowe Liceum Regent College w Elblągu). Wyróżnienie powędrowało również do Aleksandry Jurgielewicz (IV LO).

– Konkurs był skierowany do uczniów klas szkół 7 i 8 szkół podstawowych oraz 1 i 2 szkół średnich. Miał on zachęcić do powiększenia swojej wiedzy na temat HIV oraz choroby AIDS – mówi Izabela Ostasz z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu. – Chodzi głównie o to, by młodzi ludzie wiedzieli w jaki sposób dochodzi do zakażenia. Sam dotyk czy pocałunek nie powodują zakażenia i kontakt z osobami zarażonymi nie sprawia, że możemy się zarazić, więc nie powinniśmy ich od siebie odpychać. Konkurs został zorganizowany już po raz dwudziesty. Niestety w czasie pandemii mieliśmy dwa lata przerwy, ale cieszę się, że mogliśmy znów do tego wrócić i zaprosić uczniów elbląskich szkół i szkół z terenu powiatu do udziału – dodaje.

KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE I ZOBACZ FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA
Print Friendly, PDF & Email