O cyfrowych uzależnieniach

O cyfrowych uzależnieniach
Fot. nadesłana

W piątek, 7 maja, o godz. 17:00 Biblioteka Elbląska zaprasza na spotkanie autorskie online z Krzysztofem Piersą, pisarzem, youtuberem, terapeutą od uzależnień cyfrowych. Rozmowę będzie można śledzić na profilu facebookowym Biblioteki Elbląskiej.

Krzysztof Piersa – terapeuta do spraw uzależnień. Specjalista w dziedzinie cyber-zagrożeń, uzależnienia od gier komputerowych, internetu i telefonów komórkowych. Autor poradników „Komputerowy Ćpun”, „Komputerowy Ćpun 2.0”, „Trener Marzeń” oraz „Złota Rybka w Szambie”. Były trener e-sportowy, dziennikarz gamingowy i youtuber.

Prekursor profilaktyki uzależnień w dziedzinie cyfrowej rozrywki wśród dzieci i młodzieży. Wielokrotnie zapraszany przez biblioteki i szkoły w całej Polsce, prowadzi programy profilaktyczne i wykłady dotyczące gier i internetu. Dzięki szerokiej wiedzy i praktycznym doświadczeniom zjednał sobie uwagę zarówno najmłodszych słuchaczy, jak i tych najstarszych.

Jego praca stanowi wsparcie dydaktyczne wielu pedagogów i psychologów dziecięcych. Cytowany przez Newsweek Psychologia, TVN, TVP, TVN BiS, Wpolsce.pl, Wirtualną Polskę, Onet, Wysokie Obcasy i Charaktery. Prelegent prestiżowych konferencji TEDx.

Spotkanie, które poprowadzi Agata Tupaj z Biblioteki Młodego Czytelnika Bulaj, odbędzie się w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki.

Print Friendly, PDF & Email