Nowy sezon, nowa energia, nowe stroje

Nowy sezon, nowa energia, nowe stroje
Fot. Małgorzata Oleksiak

Po wakacyjnej przerwie pełni energii, siły i determinacji do treningów wracają Rugbyści ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Elblągu.

Od 1 września 2019 roku w placówce rozpoczęła się realizacja innowacji dla dzieci „Rugby – dyscyplina przełamująca bariery”. Rugby jest jedną z najbardziej rozwijających się dyscyplin sportowych. Kształtuje i doskonali sprawność motoryczną i psychomotoryczną, uczy podstaw społecznych i podnosi na wysoki poziom cechy wolicjonalne. Celem nauczycieli i wychowawców Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Elblągu jest przygotowanie grupy uczniów do udziału w zawodach sportowych i tworzenie ciekawych zajęć pozalekcyjnych.

– Ten rok szkolny (2020/2021) nasi zawodnicy rozpoczęli od prezentów. Rugbyści otrzymali piękne komplety sportowe od koszulek po getry. Teraz pozostaje czekać na Letni Turniej Rugby, który odbędzie się 17 września w Elblągu. Wszystkie działania, w tym innowacyjnym programie, wspierane są przez Samorząd Województwa Warmińsko Mazurskiego. Te piękne stroje zostały zrobione przez naszego partnera Art Style – mówi Małgorzata Oleksiak, nauczycielka SOSW nr 1 w Elblągu i trener drużyny.

Nowe stroje drużyna otrzymała z grantu Nowa Era, Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby oraz dzięki wsparciu Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Fot. Małgorzata Oleksiak
Print Friendly, PDF & Email