Nowy rząd – nowi ministrowie

Nowy rząd – nowi ministrowie
Fot. Adminstrator

Wczoraj (15.11) w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda powołał nowy rząd. W nowej kadencji zmieni się minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Ministrem Zdrowia nadal będzie Łukasz Szumowski. Ministerstwem Edukacji pokieruje Dariusz Piontkowski. To on 4 czerwca, w poprzednim rządzie Mateusza Morawieckiego, zastąpił na tym stanowisku Annę Zalewską, która uzyskała mandat europosła.

Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pokieruje Marlena Maląg. Dotychczasowa prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w październikowych wyborach do Sejmu RP uzyskała także mandat posła. Maląg jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie (ukończyła pedagogikę na Wydziale Humanistycznym). Ma za sobą również studia podyplomowe w zakresie matematyki i informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz w zakresie zarządzania na Politechnice Poznańskiej i zarządzania oświatą w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej.

Powołanie dotychczasowej prezes PFRON do rządu spowodowało jednocześnie zmianę na tym stanowisku. Nowym prezesem zarządu PFRON został Krzysztof Michałkiewicz. Ukończył on studia socjologiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 1979 r. rozpoczął pracę jako socjolog w Zakładzie Remontowym Energetyki w Lublinie. W latach 2015-2019 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, pełnomocnikiem rządu ds. osób niepełnosprawnych oraz prezesem rady nadzorczej PFRON.

Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadal będzie wicepremier Jarosław Gowin.

Oprac. Red.
Źródło: MRPIPS
Fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP
Print Friendly, PDF & Email