Nowy rezonans magnetyczny w Nu-Med w Elblągu

Nowy rezonans magnetyczny w Nu-Med w Elblągu
Fot. nadesłane

Już wkrótce Pracownia Rezonansu Magnetycznego Centrum Radioterapii i Usprawniania Nu-Med w Elblągu wzbogaci się o nowy, niezwykle zaawansowany 1.5 Teslowy skaner, wyposażony w technologię BioMatrix, która pozwala dopasować się do różnic anatomicznych, fizjologicznych pacjentów, eliminując tym samym wszelkie niepożądane efekty.

– Aparat gwarantuje bardzo wysoką jakość obrazów oraz daje możliwość dokładnej oceny wszelkich zmian, co w konsekwencji przekłada się na lepszą diagnostykę. Dzięki zastosowanym w rezonansie rozwiązaniom technicznym oraz innowacyjnemu oprogramowaniu klinicznemu, umożliwia nowoczesną, wydajną i skuteczną diagnostykę obejmującą bardzo szeroki zakres – mówi Wojciech Sikora, lekarz specjalista radiolog z Pracowni Rezonansu Magnetycznego Nu-Med Grupa SA.

– Ale to nie wszystko – dodaje elektroradiolog Robert Rudnik. – Rezonans pozwala wykryć dużo mniejsze zmiany i pokazać je w dokładniejszy sposób. Dzięki wyborowi cewek i protokołów, możemy przyspieszyć proces skanowania nie martwiąc się o jakość sygnału i obrazu.  

Obecnie Pracownia Rezonansu Magnetycznego posiada jeden aparat MRI.
W ostatnich trzech latach wykonano na nim dziesiątki tysięcy procedur diagnostycznych. To pokazuje, jak ogromne jest zapotrzebowanie na wykonywanie tego typu badań.

Nowy aparat to olbrzymie wsparcie dla już funkcjonującego sprzętu. Szczególnie istotne z uwagi na kompleksowość diagnostyki i terapii onkologicznej, współpracę z Ośrodkiem Raka Piersi i Centrum Kompetencji Raka Jelita Grubego oraz innymi placówkami.

– Nasza inwestycja to ukłon w stronę wszystkich pacjentów. Z jednej strony pozwoli na skrócenie kolejki oczekujących na badanie, z drugiej, zwiększy ich komfort, na czym nam ogromnie zależy – wskazuje Anna Tybińkowska Dyrektor Centrum Radioterapii i Usprawniania Nu-Med w Elblągu.

Dzięki instalacji kolejnego aparatu, pacjenci z całego regionu otrzymają szerszy dostęp do diagnostyki obrazowej.  Dodatkowo, jako jedyny w Elblągu i sąsiednich powiatach, nowy MRI posiadać będzie szerszy otwór gantry, który w przypadku pacjentów z klaustrofobią, może pozytywnie wpłynąć na akceptację oraz postrzeganie badania.

– Zależy nam na zapewnieniu dokładnej, precyzyjnej i kompleksowej diagnostyki. Nie zapominamy jednak o bezpieczeństwie i komforcie naszych pacjentów. Nowy aparat pozwoli na bardzo szybkie i właściwe rozpoznanie zmian – mówi  Agnieszka Kozłowicz, koordynator administracyjny Pracowni Diagnostycznych Nu- Med w Elblągu.

Pierwsi pacjenci skorzystają z badań nowym rezonansem magnetycznym już w lipcu.

NU – MED
Print Friendly, PDF & Email