Nowy Jork uhonoruje pracowników wyróżniających się w walce z pandemią

Nowy Jork uhonoruje pracowników wyróżniających się w walce z pandemią
Fot. Pixabay

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio ogłosił w poniedziałek uhonorowanie wyróżniających się pracowników w walce z pandemią koronawirusa okolicznościową paradą zwaną ticker-tape. Zaplanowana jest na 7 lipca w „Kanionie bohaterów”.

Parady ticker-tape celebrują w Nowym Jorku dygnitarzy, wybitnych sportowców i bohaterów, na których spada z wieżowców konfetti, skrawki papieru, itp. Trasa przebiega „Kanionem Bohaterów”, wiodącym wzdłuż Broadwayu między Parkiem Battery a Ratuszem.

– Takie parady zdarzają się od pokoleń, ale ta będzie miała specjalny wymiar, serce i duszę, ponieważ chodzi o świętowanie zwykłych nowojorczyków, którzy zrobili coś bohaterskiego i wymagają naszych podziękowań. Nadszedł czas, aby parada uczciła naszych bohaterów z rodzinnego miasta – wyjaśnił burmistrz.

Jak dodał, parada uhonoruje „ludzi, którzy utrzymywali nas przy życiu, ludzi, którzy utrzymywali to miasto przy życiu bez względu na wszystko”, w tym pracowników służby zdrowia, osoby udzielające pierwszej pomocy. Wyszczególnił też nauczycieli, służby miejskie, personel sklepów spożywczych oraz doręczycieli.

– Obiecaliśmy bohaterom, którzy prowadzili walkę z #COVID19, świętowanie, jakiego nasze miasto nigdy nie widziało. Zapisz datę: 7 lipca 2021 r. Parada Bohaterów – tweetował de Blasio.

Zapowiedział też, że będzie to „parada, którą zapamięta się do końca życia”.

Ostatnia defilada ticker-tape w Nowym Jorku odbyła się w 2019 roku, aby uhonorować amerykańską kobiecą drużynę narodową w piłce nożnej i jej zwycięstwo w Mistrzostwach Świata Kobiet FIFA 2019. Parada upamiętnia m.in. także słynne zespoły baseballu, Yankees, kiedy wygrywają World Series oraz amerykańskiego futbolu Giants po zwycięstwach w Super Bowl.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)
Print Friendly, PDF & Email